Jõulumeeleolu loovad kontserdid Haapsalu linnas

15.12. Rolf Roosalu jõulukontsert. Erikülalisena laval Saara Kadak. Piletid 7.50 - 15 eurot. Haapsalu Toomkirik

18.12. Arsise jõulukontsert Haapsalu toomkirikus. Piletid 10-12 eurot. Haapsalu Toomkirik

20.12. Koit Toome ja Maria Listra jõulugala Haapsalu toomkirikus. Piletid 14 - 16 eurot. Haapsalu Toomkirik

21.12. Eesti intepreetide kontserdid. Ivo Lille (saksofon) ja Inse Maidre (orel). Piletid 7 - 15 eurot. Haapsalu Toomkirik

22.12. Inga ja Toomas Lunge "Meie pere jõulud" Haapsalu toomkirikus. Piletid 14 - 16 eurot. Haapsalu Toomkirik

26.12. Maarja-Liis Ilus ja Karl-Erik Taukar - kontserdisari "Jõulutähed". Piletid 16.20 - 21 eurot. Haapsalu kultuurikeskus

28.12. Jõuluöö. Annely Peebo, C-Jam ja Urmas Lattikas. Piletid 17 - 20 eurot. Haapsalu kultuurikeskus

31.12. Aastavahetuse tantsuõhtu Teele Viira ja Disco Groove Band. Pilet 10 eurot. Haapsalu kultuurikeskus

6.01. Kontsert "Kuumad romansid külmas talves". 6. Ruslan Trochynskyi ja pianist Jorma Toots. Pilet 8 eurot. Haapsalu kultuurikeskus

Lastele

18., 19., 20., 26. ja 27. detsembril algusega kl 12.00 lasteetendus Karupoeg Mia unistus. Pilet 4 eurot. Haapsalu kultuurikeskuse Randlase saalis

KADUNUD JÕULULOOD“

Salapärasel moel on jõulueelsel ajal Astrid Lindgreni “Bullerby laste” raamatust pärit jõulujutud kaduma läinud. Püüame tantsukeele võluväe ja laste abiga lood uuesti üles leida. Appi tuleb tantsuvõlur Triin Reemann.

Tantsuetenduses saab näha ja kogeda Astrid Lindgreni teksti „Jõulud Bullerbys“, Ilon Wiklandi illustratsioonide ja Triin Reemanni koreograafia sünteesi. Eesmärgiks on teksti, piltide ja visuaalse ning tunnetusliku kehakeele kaudu anda lastele edasi jõululugu.

Triin Reemann: “Pean oluliseks just lastele edasi anda abstraktset ja kujutlusvõimele ruumi andvat etenduse keelt. Selleks, et laps saaks näha ja kogeda kunstivormi, mis ei kujuta üks ühele loo jutustamist, vaid suunab teda nägema avaramalt.”

Programm  sisaldab lühikest tantsuetendust, otsimismängu ja jõuluteemalist meisterdust või mänguaega mängutoas.

Programmi kestus kokku 1,5 h. Iloni Imedemaa. Kooli 5,
Haapsaluhttp://www.salm.ee/muuseumid/iloni-imedemaa/haridusprogrammid/ 

Haapsalu vanalinna Vene Laat Haapsalus 6.-7. jaanuar 2017

Laadal pakutakse traditsioonilist vene toitu (pelmeene, tšeburekke, pliine, borši, seljankat jne.), mida pakuvad kodanike torni juures linnarahvale vanalinna kohvikud ning toitlustajad mujalt Läänemaalt.

Lisaks toidule saab nautida slaavipärast meelelahutusprogrammi, mis meelitab kokku inimesi üle terve Eesti. Tuulisest ja külmast ilmast hoolimata toob see üritus vanalinna tänavatele rõõmsa melu ning rohkelt rahvast.

https://www.facebook.com/Haapsalu-vanalinna-Vene-Laat-315216401912741/

 

 

13. - 15. jaanuar Talvine joogalaager Haapsalus

Uue aasta alguses on huvilistel võimalus osaleda Haapsalus toimuvas joogalaagris, mis on mõeldud nii Läänemaa joogatajatele kui ka kaugemalt tulijatele. Alustame laagrit reedel joogaga, millele järgneb saun ja taimetoitude buffeelaud. Laupäeval teeme shakti venitusi ja meditatsioone, räägime taimedest, uisutame ja kelgutame ning kuulame võimsaid gongi helisid. Pühapäeval lõikame ja kleebime isikliku aastakaardi ning teeme tantsujoogat.
https://www.facebook.com/events/1744769439120697/ 

Jõulud koduloomade seltsis Ranna Rantšos

6. detsembrist 2016-04. jaanuarini 2017, kell 12.00- 19.00.

Külastades meid gruppidega, seame ajad vastavalt teie vajadustele. Grupi suurused algavad 10 lapsest / inimesest kuni nii palju, kui teid tulla tahab! Te tulete meie imelisse loomade maailma. Saate tutvuda koduloomadega, nagu suured võimsad raskeveohobused, maatõugu lehmad, šoti mägiveised, lambad, kitsed, jänesed, suured pullid ja erinevate tõugude kodulindudega.
Paljud loomalapsed jagavad teiega jõulurõõmu. Saate kõiki loomi katsuda, paitada, nende juures istuda ja kaisutada, sööta kaasa võetud maiusi neile. Saate ratsutada, sõita ree või vankriga, möllata heintes, tundma õppida vanavara. 

Tavakülastus 5€, koos ratsutamisega 8€
Loomapargi külastus, soe söök, jook ja ratsutamine 10€ inimene. (Ettetellimisel)

Õhtused ajad tuledesäras on unustamatult kaunid ja jõulumeeleolu loovad. Ranna Rantšo sõbralikud loomad ja südamlikud päkapikud jäävad meelde kauaks! Teid ootama jäädes Ranna Rantšo pererahvas koos karvaste ja sulelistega!

NB! Väga oluline on teada, et tulete mahetallu, kus vihmaste ilmadega on pisut sopane. Külma ilmaga aga jahe. Et end mugavalt tunda, valige vastavad jalanõud ja riided. Meil tegeletakse loomakasvatusega ja loomad käivad vahel vabalt ka õuel. Nii et riietuge vastavalt – kõpssaabastega tunnete end lihtsalt ebamugavalt. Kui on soov loomi toita, on soovitav kaasa võtta pisut juurvilju või leiba. Loomad on sellise maiuspala üle rõõmsad ja nii saate nendega paremini suhelda. 23. ja 24. detsembril on meie koduloomapark samuti avatud ja miks mitte vanarahva tarkuse järgi – tuua loomadele leiba, et algaval aastal ikka õnne oleks.

Info telefonil 53 547 000 või andearula@gmail.com

Meeldiva kohtumiseni!
Sinu Rannarantšo

Võta aeg maha Vormsi saarel!

15.12. Nutikad jõuluehted kohvipakkidest
Külla tuleb proua Täpp, kes teeb kohvipakkidets imeasju. Ta tutvustab oma töid kaussidest kottideni ja meisterdada saab säravaid ja kohvipaki-värvilisi jõuluehteid: tähekesi, käbisid, pallikesi. Registreerumine: tatjana@vormsi.ee. Osalustasu 3.-

17.12. Vormsi valla juubelipidu koos ansambliga Untsakad
Riietus: pidulik. Kavas sõnavõtud, laulud, tantsud, tunnustuse jagamine, mälumäng. Meeleolu loovad Untsakad ja söögi- joogi eest hoolitseb Q-catering. Töötab baar. Tasuta

22.12. Lasteetendus "Kiri Jõuluvanale"
Lugu päkapikuplikadest Pertust ja Pilbast, kes töötavad jõulueelses päkapikupostkontoris. Jõuludeni on jäänud vaid loetud päevad ja tüdrukutel on käed tõeliselt kiiret tööd täis – kõikide laste kingisoovid tuleb juedastada järgmisesse – kingituste osakonda. Seda selleks, et meelepärane kingitus kindlasti iga last jõuluõhtul ees ootaks! Kui palju on aga laste jõulukirju veel lugemata ning kas väikesed päkapikud ikka jõuavad oma tööga õigeks ajaks lõpuni, selgub juba publiku silme ees!Rändteater Vaba Vanker.

01.01. Aastavahetuse pidu 
Saadame koos 2016. aasta ära ja võtame uue vastu. Kohtume rahvamajas kell 00:17!

Rohkem infot Vormsil toimiva kohta leiad www.tule-vormsile.ee 

Jõululaat Noarootsis

Laupäeval, 17.detsembril kell 11.00-14.00 toimub Pürksi kultuurimajas jõululaat.  Ootame müüki käsitööesemeid, kaltsuvaipasid, puidust valmistatud tarbeesemeid, jõulumeeneid, jõulukaunistusi, koduleiba, kooke, pirukaid, hoidiseid, põllumajandustooteid, tervisetooteid, ehteid, keraamikat jne.

Kutsume kõiki osalema ja müüma. Müügisoovist teavita Tiiu Tulvikut tel 472 4356 või kultuurimaja@noavv.ee. Kell 19 jõulupidu. Etteasted, tantsuks Irena&Ivar. Tasuta.