Lottemaa headus inspireerib kõiki

Lottemaa avatakse külastajatele juba 11. juunil. Lotte lemmikütlus «Headus teeb elu huvitavamaks» on see, millega kõik Lottemaa elanikud oma päeva alustavad ja eluviis, mida tahavad kõikide oma sõpradega jagada. Leiutajateküla päevad on täidetud meisterdamise ja leiutamisega. Igal aastal lisandub sinna uusi ja põnevaid ehitisi ning joonisfilmist tuttavaks saanud tegelaskujusid.

Janno Põldma sõnul on maailm, kus Lotte oma sõpradega elab, läbinisti heatahtlik ja turvaline. Maailmas, kus Leiutajateküla elanikud elavad, ei ole pahatahtlikkust. Lotte muinasjutt on oma loodusläheduse ja sõbralikkusega eeskujuks lastele ja täiskasvanutele, siin jätkub tegemist rohkem kui päevaks. Kokku on teemapargis üle saja atraktsiooni – näha on erinevad masinaid, leiutisi, skulptuure ja sõiduvahendeid. Loomulikult ei puudu ka mõnus metsaalune seikluspark, kus jätkub turnimist ja närvikõdi väikestele laste- Lottemaa headus inspireerib kõiki le, lapsevanematele ja vanavanematele.

Päikselise ilmaga on Lottemaa rand koht, kus kõik saavad mõnusasti aega veeta ja soovi orral vees sulistada. Pere kõige pisemaid, kes ise veel ei kõnni, neid ootab seaema Helmi. Tema majas saavad pisikesed koos emade-isadega rahulikult puhata, süüa ja mähkmeid vahetada.

Külastajatele räägivad Leiutajateküla elanikud oma tegemistest ja suurel laval mängitakse mitu korda päevas teatrietendusi, mille on kirjutanud Janno Põldma. Kokku mängitakse erinevaid näitemänge päevas lausa seitse korda, isegi naabrite jaoks on kavas lätikeelne etendus.

UUED ATRAKTSIOONID

Leiutajatekülas ei peatu leiutamine ja meisterdamine hetkekski, nii on Lottemaal igal aastal näha palju uut. Algavaks suveks on doktor Ave valmis saanud oma uue jääpurikate kasvuhoone, kus ta jagab kõikidele külalistele kasulikke nippe ja nõuandeid.

Rebased Giovanni ja tema armastatud abikaasa Julia on joonisfilmidest tuntud tegelased, kuid eelnevatel hooaegadel ei olnud neid veel Lottemaa teemapargis. Giovanni maja esimesel korrusel, kus varasematel aastatel asusid tema erinevad leiutised ja projektide eskiisid, on nüüd välja ehitatud Giovanni ja Julia köök. Rebased on Itaaliast tagasi ja Giovanni lubas kõigile rääkida, mida huvitavat on tal plaanis Julia köögiriistadest leiutada.

Suslik Väino aga otsustas, et aitab peidus olemisest ja omaette leiutamisest. Iga päev saab näha etendust, kus ta räägib oma uusimast leiutisest ja leiutajaks olemise rõõmudest.

Kärbes Jaak, maailmakuulus hommikune ärataja, kes eelmisel aastal abiellus Rutaga, meisterdas oma maja juurde äratamise masina. See teeb nii palju mürinat ja kolinat, et ka kõige suuremad unimütsid ärkavad. Selleks, et mürin ja kolin kõigile kuulda oleks, on tal aga vaja laste abi, keda ta on lahkesti alati nõus appi võtma.

Sigade ema Helmi sai valmis üle porilombi lendamise lennumasina ja tahab toredat lennukogemust jagada kõigiga, kes huvituvad lendamisest ja seiklemisest taevalaotuses.

Lottemaa ootab huvilisi külla iga päev kell 10–18, k.a. riiklikud pühad ja jääb avatuks kuni augusti lõpuni.
Vaata lisa: www.lottemaa.ee 

Iloni Imedemaa avamisest möödus tänavu 10 aastat

Foto: Monica Schneider

Külastajaid ootab Iloni Imedemaa iga päev kell 10 – 18. Igal esmaspäeval kell 12.00 toimuvad Iloni Imedemaal „Mängutuurid“, mille raames saavad lapsed tutvuda erinevate ametite ja elualadega, kohtuda põnevate külalistega, meisterdada ja muid toredaid tegevusi teha. Näiteks mängida maailma parimaid politseinikke jne. 
www.salm.ee 

Perega Haapsalus ja Läänemaal

Haapsalu linnas saavad alates juulist orienteeruda pere pisemad liikmed lastepärase kaardi abil! Kaardi järgi saavad lapsed ise põnevamad kohad üles leida ning kindlasti saavad kaardist abi ka lapsevanemad, et kogu perele toredad kohad üles leida. Kaarti tasub küsida Haapsalu Turismiinfokeskusest. www.visithaapsalu.ee 

Linnaga saab põnevalt tutvuda rong „Peetrikesega“ ja merel saab põneva kogemuse aurupaat „Kallis Mari“ga. 
www.salm.ee 

SUVEBUSS HAAPSALUST DIRHAMISSE VIIB RANDA!

Dirhami suvebuss viib ka sel aastal Haapsalust Eesti ilusamatesse randadesse ja Noarootsit avastama. Suvebuss hakkab väljuma iga päev kell 10.30 Haapsalu bussijaamast. Tagasi hakkab suvebuss sõitma Dirhamist kell 17.00. Buss hakkab liinil sõitma 1.juulist ja jääb käiku augusti lõpuni.

Omaltpoolt soovitame bussiga liikuda näiteks Dirhami sadamasse, mis pakub mõnusat olemist ja kõhutäit ning laenutada rattad ja avastada ümbruskonda. Või pühendada päev rannapuhkusele ja seiklemisele Roosta puhkekülas. www.dirhami.ee www.roosta.ee