Küsi ja vaata www.visitparnu.com,  info@visitparnu.com 

PÄRNUMAA KULTUURIKAVA LEIAD SIIT

Nüüd avatud täies mahus renoveeritud Rannahotell!

Pärnu Rannahotelli tegevjuht Siim Sildmäe ütles, et maja teeb eriliseks see, et teadaolevalt on hoone esimene Pärnus kuurorthotelliks loodud hotell. «Rannahotell on muinsuskaitse all olev Pärnu sümbolhoone, mille avasime pärast põhjalikku renoveerimistööd taas maikuus. Soovime keskenduda rohkem üksikkliendile ja näha siin puhkamas peredega inimesi,» kommenteeris Sildmäe tehtud muudatusi.

Hotell vajas kaasaegset ökonoomsemat küttesüsteemi juba ammu. Seinte sees olev torustik oli aastakümneid vana ja seda tuli uuendada, kommunikatsioonid vajasid kaasajastamist ning tuli paigaldada numbritubadesse konditsioneer. Hotelli sisekujunduse tegi Pille Lausmäe. Väikeste detailidega antakse märku maja ajaloost. «Näiteks numbritubades oleme rõhutanud kuurortlikku, kerget stiili. Soovisime tuua tubadesse rohkem valgust ja kergust. Selleks tegime vannitubadesse siseaknad ja katsime numbritubade seinad osaliselt valge puitkilbiga. Muinsuskaitse nõuete tõttu ei saanud me varustada jahutatud õhuga kogu hotelli. Selleks tegime eraldi, kõrgema klassi toad, kus ehitasime osa tube kokku. Kaotasime väiksemad ühekohalised toad ära ja saime asemele avarad valgusküllased numbritoad. Nüüd on meil 44 standardtuba ja 11 sviiti varasema 62 numbritoa asemel,» on Sildmäe muutustega rahul.

Algne hoone arhitekt Olev Siinmaa, kes oli sel ajal linna arhitekt, soovis sisekujunduses näha palju siseaknaid. Nii tuli renoveerimise käigus praegusesse Rannahotelli mitmeid siseaknaid juurde, muutes valgusküllase ja õhulise hotelli üheks osaks rannaalaga. Elegantne lobby ja Rannahotelli restoran on selle elavaks tõestuseks.

«Hotelli kroonjuveel on kindlasti Rannahotelli nime kandev restoran. Oleme õnnelikud, et meie meeskonda kuulub peakokana Herkki Ruubel, kes on ennast koolitanud nimekate tippkokkade käe all välismaal,» sõnas Sildmäe. «Restorani külalistena näeme pigem mõnusat elunautijat, must ülikond pole meid külastades kohustuslik – pigem võiks inimene ennast casual riietuses mugavalt tunda,» julgustab tegevjuht inimesi restorani külastama.

Jahiga merele

Foto: SeikleVabaks Elen Juurma

Koos Merekultuuriaastaga tähistab Pärnu Jahtklubi oma 110. tegutsemisaastat. Tänavu suvel pakutakse huvilistele ilusate ilmade korral igal nädalal paaritunnist lõbusõitu Pärnu lahel.

Pärnu Jahtklubi tegevjuht Raiko Lehtsalu ütles, et kui siiani on pidanud klient rentima terve jahi, et minna merele, siis juubeliaastal pakutakse võimalust, kus klient saab osta koha ehk pileti jahile. «Mõte hakata tegema väljasõite kohapiletiga tuli soovist populariseerida jahisõitu ja purjetamist n-ö tavainimeste seas. Paljudele on jäänud ekslik mulje, et see on rikaste ala ja tavainimesel pole Jahtklubisse asja. Oleme avatud ja saadaval kõigile, kel huvi, tahtmist ja soovi on,» julgustab inimesi Lehtsalu.

Pileteid saab varasemalt osta Pärnu Keskusest ja Jahtklubist alates 14. juunist. Väljasõitudega alustatakse 21. juunist ja pilet maksab 20 eurot. Kohti jagub jahil kümnele inimesele. Ilusa ilma korral toimuvad sõidud igal teisipäeval algusega õhtul kella kuuest ja nii suve lõpuni. 
https://www.facebook.com/events/637463976412747 

Põgenemistuba nüüd ka Pärnus

Hämarad ülekuulamisruumid, peatselt tagasi saabuvad sõdurid ja 60 minutit põgenemiseks. Kas te suudate pääseda? Põgenemistuba on 2-4 liikmelistele seltskondadele mõeldud tõsielupõhine põgenemismäng. Mängijad lukustatakse suletud ruumidesse ning eesmärk on 60 minuti jooksul sealt pääseda. Mängule lisavad põnevust hullusärk, heliefektid, dekoratsioonid jms. Tegu on hoonega, mis algselt ehitati nõukogude ajal pommivarjendiks.

www.pogenemistoad.ee

Papiniidu 50, Mai keskus, Pärnu
+372 55528376

Pärnu Kaubamajakas pakub kohale jõudmiseks tasuta bussi

Kaubamajakas on Lääne-Eesti suurim kaubanduskeskus, kus lisaks 60 kauplusele on ka restoranide kompleks Gurmaania ja kõik muu eluks vajalik – valuutavahetusest sularahaautomaatideni. Perioodil 1.06-14.08 pakub keskus kohale jõudmiseks tasuta bussi algusega Pärnu kesklinnast. Sõidugraafiku leiad Kaubamajaka kodulehelt: www.kaubamajakas.ee/est/keskusest/tasuta-buss .