Lärmisepa tänava Lotta etendused Iloni Imedemaal

Lärmisepa tänavalt kostab jälle lärmi! Ühel hommikul on väike Lota maruvihane, sest õde ja vend lõid tema kallist Mõmmi. Ja siis käsib veel ema kõdistava kampsuni selga panna! Lotal ei jää tõesti muud üle kui naabritädi pööningule kolida. Ühel teisel päeval saab Lota juba viieaastaseks, aga tal pole ikka veel kaherattalist jalgratast. Mida Lota selle vea parandamiseks ette võtab ja millega sünnipäev lõppeb, seda kuuled ja näed juba kohapeal!

Vabaõhuetendust "Lärmisepa tänava Lota" mängitakse Iloni Imedemaa õuel (Haapsalu, Kooli 5). Astrid Lindgreni Lärmisepa tänava Lota lood on Eestis laval esimest korda.

Etendused:
7. ja 8. juulil 18.00,
9. ja 10. juulil kell 11.00 ja 18.00

Pilet 8€ (Piletilevi), kohapeal 10€. Kohtade arv on piiratud. Sobiv alates 3. eluaastast.
www.salm.ee 

Peresõbralik Hiiu Folk ootab festivalikülastajaid

Hiiumaa Pärimusmuusikafestival HIIU FOLK ootab kõiki pärimusmuusika sõpru 14.-17.juulil Hiiumaale pidu pidama. Lisaks toimuvad töötoad, loodusmatkad, juturingid, ajaloolis-muusikalised retked jpm. Tegevust jagub nii täiskasvanutele kui ka väga väikestele muusikasõpradele. Aastal 2015 valis ajakiri Pere ja Kodu Hiiu Folgi Eesti kõige peresõbralikumaks sündmuseks. 

Hiiu Folgi teeb eriliseks muu hulgas see, et festivalipaikades ei müüda alkoholi. See muudab festivali armastatuks lastega perede ning teadlikuma publiku seas, kellele pole oluline eelkõige melu, vaid kes tulevad kuulama kindlaid esinejaid ning nautima üldist rahulikku saare atmosfääri.

www.hiiufolk.ee 

23.juulil toimub esimene Rõõmsate Laste festival

Pärnu Rannapargis toimuv festival pakub aktiivset tegevust nii ettevõtlikele lastele kui ka aktiivsetele vanematele. Toimuvad vahvad töötoad, tutvustatakse kohalikke perepuhkuse võimalusi, esitletakse eestimaiseid laste- ja peretooteid, välja tulevad ekstra lastele ja peredele suunatud toidupakkujad, toimuvad spordi ja murumängud, hobitarvete turg ja palju muud põnevat.

Näiteks Maarja-Magdaleena Gildi meistrid näitavad, kuidas valmib käsitöö, Piccolo festivali korraldajad korraldavad suupilli õpitoa, Jõuluvana Korstna talust tulevad päkapikud ja Poni  Rubla ning Lottemaalt lõbusad tegelased. Valgeranna Seikluspark loob võimaluse ronimisrakmeid proovida ning ronida, Pärnu muuseum on võtnud enda kanda Pärimuse programmi jpm.

Sissepääs, õpitoad ja tegevused on külastajatele tasuta. www.lastefestival.ee  

Laste kultuurifestival Lapsepõlvemaagia Haapsalus

12. augustil Haapsalu vanalinnas toimuv Lapsepõlvemaa(gia) on  lastele ning nende vanematele ja vanavanematele mõeldud  tore ja seiklusterohke päev ning pakub lastele õpetlikke ja lõbusaid tegevusi õues, eemal arvuti-ja teleekraanidest.

Soovime lastele edasi anda praktilisi oskusi - Kaitseliit õpetab ehitama onni, millega ellu jääda ka metsas, Haapsalu Kutsehariduskeskus juhendab päris müüriladumist. värvitakse päris maja päris värvidega ja Silma Õpikoda avab pop-up laboratooriumi mikroskoopidega putukate ja lillede vaatlemiseks.

Kultuuriprogrammi raames astuvad üles Läänemaa ja Haapsalu noored tantsijad, muusikud, lauljad ja näitlejad. Kohal on ka külalisesinejad ja päev lõpeb kärtsu ja mürtsuga, mis peaks meelitama ka neid, kes end enam väga lapseks ei nimetagi! Toimub laste moedemm, ehitatakse - maalitakse installatsiooni Valgest Daamist, toimub laste valmistatud käsitöö laat, eesti lastekirjanduse seiklusmäng, näitus Sipsiku ümbermaailmareisist jne.

Lapsepõlvemaa(gia) on kodune ja kogukonnakeskne lastele suunatud kultuurifestival, mis aitab kujundada perepärimusväärtusi, toob kokku põlvkondi ja on põnev ka Haapsalu külalistele. 

Rohkem infot facebookis.