Haapsalu Raekojas näitus "Ants Laikmaa 150. Eesti Kunstimuuseum tuleb külla."

Näitus on pühendatud Ants Laikmaa läbi elu kestnud sidemele Läänemaaga. Muuhulgas on eksponeeritud mitu kunstniku tuntuimat tööd – nii kodutalus Paibal valminud varane portree vennatütar Almast, märgiline „Lääne neiu” kui ka ajalise telje lõpp-punkti tähistav „Talvemaastik”, vaade Taebla maja aknast.

Kuraator: Liis Pählapuu
Kujundaja: Liina Siib
Näitus on avatud 4.06 – 30.10. 2016.
Lisainfo: www.salm.ee 

Uuenenud Laikmaa muuseum

Foto: SA Haapsalu ja Läänemaa muuseumid puhkaeestis.ee vahendusel

Ants Laikmaa 150. sünniaastapäeva puhul on Ants Laikmaa muuseumi ekspositsioon saanud Liis Pählapuu ja Liina Siibi abiga uue ilme. Sealne ekspositsioon on pühendatud Laikmaad ümbritsenud inimestele. Sel suvel on muuseum avatud iga päev kella 10-18.

Külastades Ants Laikmaa koduateljeed Taeblas ja vaadates kunstniku tippteoseid Haapsalu raekojas, saab parima tervikliku ülevaate Ants Laikmaa elust ja loomingust. Raekoja piletiga on sissepääs Laikmaa muuseumisse poole soodsam ja vastupidi. 
www.salm.ee 

Lisaks suurtele muuseumidele külasta ka pisemaid!

Foto: Lihula muuseum puhkaeestis.ee vahendusel

Läänemaal ootavad sind juba tuntud Haapsalu Piiskopilinnus, Raudteemuuseum, Iloni Imedemaa, Rannarootsi Muuseum, Haapsalu Raekoda ning Ants Laikmaa majamuuseum. Lisaks nendele toredate muuseumidele väärivad maakonnas külastust ka pisemad muuseumid:

Kirsi muuseum Virtsus, kus saab tutvuda põnevate vanade sõidukitega.
Lihula Muuseumis saad ülevaate Lihula ja Lõuna-Läänemaa ajaloost ning Lihula linnuse arheoloogilistest uurimistest.
Noarootsis asuvas Lyckholmi Muuseumis ja Saare mõisas saab ülevaate Noarootsi ajaloost, eksponeeritud on majapidamistarbeid ja tööriistu mida kasutati tol ajal põllutöödel.
August Tampärgi nimelises Hanila muuseumis on eksponeeritud Hanila ajaloo ja kultuuripärandiga seotud materjale.
Põlluotsa talumuuseumi moodustavad nii Põlluotsa talu hooned kui ka muuhulgas eraldi näitus 19. sajandi talutööriistadest.
Koela talumuuseumis saab näha rehielamut, vana aita ja sauna koos sinna kuuluvate tööriistade ja tarbeesemetega.