PEREGA LÄÄNE-EESTIT AVASTAMA

Perega Pärnu-ja Läänemaale! 
Suvi on puhkuste aeg ja selleks, et pere pisematele rõõmu pakkuda, ei pea õnneks üldse kaugele minema. Meie soovitame võtta pere kaasa ja teha üks väljasõit Lääne-Eesti rannikule. Siin ootavad teid Eesti suurim pereturismiatraktsioon Lottemaa, Astrid Lindgreni raamatute illustraatori Ilon Wiklandi auks loodud Iloni Imedemaa, seikluspargid Valgerannas ja Roostal ning palju mõnusaid väiksemaid peredele sobilikke kohvikuid, majutusi ja muuseume.  

Festivalimelu kõigile lastele ja hingelt lapsemeelsetele
Meil on hea meel öelda, et meie sündmuste korraldajad on üha enam tähelepanu pööramas ka lastega festivalikülastajatele ning selleks tarbeks lausa loonud mitu uut sündmust. 14.-17. juulil toimub Hiiumaal Eesti kõige peresõbralikum üritus Hiiu Folk, 23.juulil leiab Pärnus esmakordselt aset Rõõmsate laste festival ja 12.augustil toimub Haapsalus kultuurifestival Lapsepõlvemaagia. Põnevat avastamist ja kaasalöömisvõimalust leiab kindlasti!

PUHKUS MEREL JA VÄIKESAARTEL

Lääne-Eestit iseloomustavad rannik ja saared ning siia jõuavad nii merd kui maismaad mööda kõik need, kes naudivad mere ääres, vee peal või vee all olemist. Merekultuuriaasta raames on avatud pop-up merekool "Meresõber" ja Kuressaares võtavad augustis mõõtu need, kes juba merega sina peal. Kui aga otsid väikest kõrvalepõiget, siis avastamist väärt on nii Vormsi kui Osmussaar. Vaata edasi siit. 

LINNAEKSKURSIOONID KUURORTITES

Kui suvel satud Pärnusse, Haapsallu või Kuressaarde ja parasjagu tunnike vaba aega, siis tasub kindlasti liituda turismiinfokeskuste eest algavate linnaekskursioonidega! Sihtkohtade, giidiühingute ja ettevõtjate toel on juba mitmendat hooaega nendes linnades käimas tasuta linnaekskursioonide algatus. Pärnust alguse saanud tasuta linnaekskursioonide traditsioon on mugav võimalus külastajale tutvuda Lääne-Eesti kuurortlinnade arhitektuuri ja vaatamisväärsustega. Vaata edasi siit.

PÄRNUMAA

Uudiseid Pärnumaalt 
Suvehooaeg Pärnus algas juba varakult mais koos soojade ilmade tulekuga. Avatud on täies mahus renoveeritud Rannahotell, mis pakub veelgi mitmekülgsemat võimalust Pärnus majutumiseks. Väheke põnevust saab lisada Pärnu jahtklubi poolt korraldatavate regulaarsete jahisõitudega ja miks mitte külastada Põgenemistuba.

Valik hooaja sündmuseid Pärnus 
Festivalimelu on osa suvisest Pärnust. Oleme siia toonud ülevaate Pärnu suurematest festivalidest ja sündmustest. Sellel hooajal toob Pärnu Muuseum kunstihuvilistele ja filmigurmaanidele koju kätte Andy Warholi audiovisuaalse loomingu. Uudisena on lausa kolmel nädalavahetusel toimumas tänavatoidufestival Pärnu Maitsete Uulits, mis ootab nii suuri kui väikeseid toiduhuvilisi. Pärnu maakonnas saab mõnusaid loojanguid nautida Kabli Päikeseloojangufestivalil ja juuli alguses leiab aset Kihnu Mere Pidu. 

SAAREMAA

Puhkus ja uued elamused Saaremaal 
Kas teadsite, et Kuressaarest saab varsti Eesti pulmapealinn? Saaremaa ettevõtjad on seljad kokku pannud ja pakuvad abiellujatele suurepäraseid võimalusi siin veeta oma elu ühed meeldejäävamad hetked. Neile, kellel pulmaplaane pole, kuid mõte puhkama sõita, siis Saaremaa spaadest leiab ka suvisel hooajal häid pakkumisi. Uudisena on Kuressaarde kolinud ka Pöide Pruuli Koda, kus nüüd mõnusalt avarates ruumides õlletegemisega tutvust saab teha. 

LÄÄNEMAA JA HAAPSALU

Läänemaa ja Haapsalu muuseumid kutsuvad külla!
Haapsalu ja Läänemaa muuseumid ootavad külalisi ja kutsuvad ka lisaks suurtele tuntud muuseumidele külastama väiksemaid muuseume maakonnas. Näiteks Ants Laikmaa 150. sünniaastapäeva puhul on tulnud Kunstimuuseum külla Haapsalu raekotta Laikmaa tuntuimate töödega ja uuendatud on Laikmaa muuseumi ekspositsioon. Aga muuseume, mida külastada, on teisigi - vaata järele!

HIIUMAA

Hiiumaa on maitsev!
Hiiumaal on 2016.aasta Hiiuma Maitsete aasta, mis on pühendatud kohalikule toidule ja selle tutvustamisele nii Eesti elanikele kui väliskülalistele. Seega tasub Hiiumaale jõudes üles otsida parimad Hiiumaa toidukohad, vihjeks võime öelda, et otsida tuleks Culinary Heritage märgist. Renoveerimistööd on lõppenud ka Eesti uhkeimas barokkstiili esindavas Suuremõisa lossis, mis on külastajatele avatud. 

KULTUURIKAVA

Sündmuste kava Lääne-Eestis
Suvi on täis erinevaid sündmuseid ja festivale. Lääne-Eesti maakondade kultuuriprogrammis on suuri festivale oma tuntud headuses, kui ka uusi tulijaid. Head avastamist!

ORGANISATSIOONI TEGEVUS

MTÜ Lääne-Eesti Turism tegevused 
Ülevaade 2016. I poolaastal ellu viidud suurematest koolitustest, seminaridest ja õppereisist. Novembris on tulemas Lääne-Eesti Turismi juubelikonverents Saaremaal. Ja kuna aeg liigub kiirelt, siis juba on koostamisel ka EAS Turismiarenduskeskuse 2017.aasta tegevuskavad. 

Ootame tagasisidet Lääne-Eesti turismiuudiskirjale
Lääne-Eesti turismiuudiskirja eesmärk on jagada regioonis toimuva kohta infot, tutvustada uusi tooteid ja anda mõtteid tootearenduseks. Ootame Sinu tagasisidet ja ettepanekuid uudiskirja kohta!

 

 

Uudiskirja aitasid kokku panna: Ave Lääne (SA Pärnumaa Turism), Birgit Leet (SA Pärnumaa Turism), Annika Mändla (MTÜ Läänemaa Turism), Liis Jugapuu (MTÜ Läänemaa Turism), Viktoria Bubukin (MTÜ Visit Saaremaa), Liis Remmelg (SA Tuuru), Heleri Uus (Hiiumaa Turismiinfokeskus), Kaja Karlson (MTÜ Lääne-Eesti Turism), Lääne-Eesti turismiettevõtjad, -organisatsioonid ja -ühendused