Jõulud ja aastavahetus Lääne-Eestis

Jõulumaad, - laadad  ja - teemalised töötoad
Talve olulisim sündmus on peagi käes ning ettevalmistused jõuludeks käimas. Lisaks silmailule, mida pakub jõuluehteis linnapilt, loovad meeleolu saginat täis jõuluturud ja vahvad ettevõtmised, mis nii suurtel kui väikestel silmad särama panevad. Sellel hooajal leiab mitmelt poolt mitmekesise valiku põnevaid viise, kuidas hetkeks aeg maha võtta ja end pühade lainele viia - jõuluteemalised töötoad, etendused, jõulumaad ja -laadad.

Säravad aastavahetuspeod ja lõõgastuspaketid
Aastavahetus on alati eriline sündmus. Võttes suuna Lääne-Eestisse, leiate eest võimalusi uue aasta saabumise pidulikuks tähistamiseks spaades, hotellides ja meelelahutuspaikades. Valikus on nii  glamuurseid kui rahvalikke sündmusi ja üks on kindel - meeleolukad on nad kõik ning uus aasta saab vääriliselt vastu võetud!

Talv Lääne-Eestis

Pärnu talv 
Pärnu pakub talvisel hooajal külastajale meeleolukaid kultuurisündmusi. Linnas toimuvad erinevad kontserdid ja 3. Jaanuaril leiab aset ajalooliselt kordumatu Faberge ball, mis pühendatud Gustav Faberge 200. Sünniaastapäevale ja kuhu saabub külalisi üle maailma. Kes linnatuledest vaheldust soovib, leiab koha lõõgastumiseks Pärnumaad läbival Romantilisel Rannateel.
 

Saaremaine talvine lõõgastus 
Talvepuhkus Saaremaal ootab! Oma uksed on külastajatele avanud Pädaste mõis, mis ootab puhkajaid õdusas mõisaatmosfääris. Külastajate peale mõeldakse ka mujal – Eesti esimene veinitalu Muhus muudab selle aasta pühad eriliseks ja GOSPA on teinud oma külastajatele nii ihu kui hinge soojendava pakkumise. Kaugel ei ole ka märtsis toimuv Hea Elu Festival ehk Spaaremaa Wellfest.

Talvine kuurortlinn Haapsalu
Talvistel nädalavahetustel pakuvad Haapsalu vanalinna kohvikud õdusat olemist , maitsvat toitu ja meeleolumuusikat. Aktiivse puhukuse sõpru ootavad suusarajad ja kelgumäed ning heade jääolude korral võib mööda jääteed minna Noarootsi poolsaart või Vormsit avastama. Kui ilm aga väljasolemist ei soosi, siis ootavad külastajaid Haapsalu muuseumid.

Hiiumaa
Hiiumaa on selline eriline koht, mis tundub inimtühi, sest sa tunned ennast siin ainukesena tühjal saarel, kuid samas on sinu ümber kõik tehtud, sinu eest on hoolitsetud parimal viisil, sind koheldakse kui kõige oodatumat külalist!

Sündmused 2015

2015 kultuurikalender
Uus aasta ei ole enam kaugel  ja peagi aeg teha puhkuseplaane. Selleks, et oleks lihtsam, oleme kokku kogunud juba teadaolevate järgmise aasta Lääne-Eestis toimuvate sündmuste info.  

Turismiasjalisele

Lääne-Eesti Turism jagas tunnustusi
Lääne-Eesti Turismi aastakonverentsi raames tunnustamisõhtul Hiiumaal andis MTÜ Lääne-Eesti Turism üle auhinnad regiooni parimatele turismiasjalistele. Tunnustamise konkursile esitati sel aastal rekordilised 25 kandidaati, neist 11 kategooriasse Aasta Turismitegu ja 14 kategooriasse Lääne-Eesti Turismiarendaja. Mõlemas kategoorias anti välja kaks auhinda.

Toimus Lääne-Eesti turismikonverents
26.-27. november toimus Hiiumaal Lääne-Eesti Turismi aastakonverents, mis sellel aastal korraldati koostoos Läänemere Saarte B7 ühenduse ja UBC-ga (Union of Baltic Cities). Konverentsi raames tehti ülevaade teemadel alates poliitiline olukord Läänemerel lõpetades rohelise energia ja säästva turismi teemadega. Oma kogemusi jagasid Läänemere saarte esindajad ja meie põhjanaabrid.  

Saare maakond jagas turismiauhindu
5. detsembri õhtul tunnustati meeleolukal Saare maakonna turismiasjaliste aastalõpupeol 2014. a. parimaid turismis. Kuuendat aastat järjest said valitud parimad kolmes kategoorias - parim turismiarendaja, - turismiettevõte ning –turismiasjaline.


Ootame tagasisidet Lääne-Eesti turismiuudiskirjale
Lääne-Eesti turismiuudiskirja eesmärk on jagada regioonis toimuva kohta infot, tutvustada uusi tooteid ja anda mõtteid tootearenduseks. Ootame Sinu tagasisidet ja ettepanekuid uudiskirja kohta!