Lääne-Eesti Turismi UUDISKIRI 2/2013

Lääne-Eesti tunnustas 2013. aasta parimaid turismiettevõtjaid

Novembri lõpus toimunud Lääne-Eesti Turismi Aastakonverentsil tunnustati regiooni parimaid turimisettevõtjaid. Kes on aasta parimad turismiarendajad ja turismiteo saavutanud ettevõtjad?
             

Vene sihtturu seminari videod ja ettekanded

II Lääne-Eesti Turismi Aastakonverentsi raames toimus Vene sihtturu seminar, kus räägiti Vene turu eripäradest ning Läti ja Eesti spaade kogemusest Vene turul.
            

Jalgrattaturismi projekti tulemused

Projekti "Central Baltic Cycling" eesmärk oli edendada Kesk-Läänemere piirkonna konkurentsivõimet Euroopa turismiturul laiendades pakutavat turismitoodet projektipiirkonnas.
             

Saaremaa parimaks turimisettevõtteks valiti Alexandri restoran

Saare maakonna turismirahva aastalõpupeol kuulutati viiendat korda välja aasta parima turismiettevõte ning samuti valiti Saaremaa parim turismiarendaja ja turismiasjaline.
 

Haapsalu tähistab 2014. aastal linna 735. sünnipäeva

Haapsalu eeloleva aasta kultuurisuvi rõõmustab traditsiooniliste Valge Daami päevade, Augustibluusi, Joogafestivali jpm. Loe lähemalt juubelisündmustest ja ka teisi Läänemaa uudiseid.
                 

Kärdla külalissadam on valminud

Nordecon AS lõpetas kuu aega enne kokkulepitud tähtaega Kärdla külalissadama ehitustööd. Sadam antakse pidulikult käiku 24. mail 2014.
             

2014. aasta suvel avatakse Lottemaa teemapark

Terve pere teemapark Lottemaa pakub põnevaid avastusi ja mängulisi seiklusi nii väikestele kui suurtele Lotte sõpradele. Samuti valmib Pärnus kobarkino ja Pärnu jõe vasakkalda tervisespordi rada. Loe Pärnumaa uute arendustest lähemalt.

 

Tagasivaade Hiiumaa mööduva aasta turismihooajale

2013. aasta turismihooaeg Hiiumaal jääb meelde kui väga rikas erinevate  muusika-, spordi- ja kunstisündmuste poolest. Mida põnevat pakkus möödunud aasta ja millega üllatab uus?
           

Läänemaa propageerib säästlikke liikumisviise

Ühistranspordi valdkonnas jääb Läänemaa 2013. aastat tähistama vähemalt kaks märgilist sündmust: suvebussi liinile toomine ja tasuta jalgrataste ülevedu Vormsi ja mandri vahelisel parvlaeval.
             

Saaremaa ja Muhu tegus turismihooaeg

Hooaeg kasvas turisminumbreid, suurendas parvlaevade ülevedude arve, täitis lennukid külaliste  ja väikesadamad ligi tuhande jahiga. Kõik see sai võimalikuks läbi lisandunud uute toodete, teenuste ja ürituste.
   

Pärnu Jääfestivalil 2014 jäämuusika programm

Jäämuusika programmiks valmistab Dream String Orchestra spetsiaalse jäämuusikapilli. See on erilise ülipika keelega pill, mille helisid võimendatakse ja muundatakse ning mille pulsilöökidega haakub slack line show – lindil trikkide tegemine.
             

Arengusuunad turismis 2014-2020

Eesti riiklik turismiarengukava aastateks 2014-2020 kinnitati Riigikogu poolt 15. novembril 2013. Samuti on valmimas Lääne-Eesti Turismi arenguplaan järgmisteks aastateks.
 

Pereturismi tootearenduse seminar

Oktoobris toimus koostöös EAS-iga seminar pereturismiga tegelevatele ettevõtjatele ja atraktsioonidele eesmärgiga parendada lastega peredele pakutavate turismiteenuste kvaliteeti ja tõsta Eesti atraktiivsust lastega reisivate välisturistide seas.
 

Uued võimalused ettevõtjatele

Kõigile ettevõtjatele, kes on lehel puhkaeestis.ee kasutajad, on nüüd kättesaadav statistika moodul oma objektide külastatavuse kohta. Samuti on uus võimalus broneerimise lahendus.