PÄRNUMAA UUDISED

Uudiseid Pärnu spaade ja hotellide rindelt
Hoolimata sellest, et viimane aasta on turismis toonud külastajate arvult tagasilöögi nii Venemaalt kui Soomest tulevate turistide arvelt ning tulevik nendelt turgudelt ei tõota paranemist veel lähiajal, teevad meie spaad investeeringuid päris palju. Vaata, millised spaad ja hotellid Pärnus on end uuendamas ja mida põnevat pakuvad. 

Valik tuleva hooaja sündmuseid Pärnus 
Esimest korda toimub 3.-11.oktoobril Pärnu Kohvikute Nädal, mille eesmärgiks on suurendada kohvikute külastatavust madalhooajal ja suurendada kogukonna teadlikkust kohvi-ja teekultuurist. Uut hooaega alustab ka Endla teater, mis toob lavale Märt Avandi, Meelis Rämmeldi ja Kleer Maibaum-Vihmari. Juba teist aastat toimub 9.jaanuaril suurejooneline ball, mis on pühendatud Pärnus sündinud kullassepale Gustave Fabergéle.

Uudiseid Romantiliselt Rannateelt
Loe, millised uustulijad on liitunud Romantilise Rannatee koostöövõrgustikuga, millised uued sündmused on rannateel aset leidnud ja milliseid uuendusi on tehtud. Romantilise Rannatee kodulehele (www.rannatee.ee) lisandus aasta algusest uus menüüpunkt „Seminariteenused“, kus soovijatel on nüüd võimalus hõlpsasti leida koht kus pidada koolitust, seminari või õppepäeva. 

Aktiivse puhkuse sõpradele 
Auto24ring on Baltikumis esimene ja ainus FIA litsentsiga ringrada, mis ka hooajavälisel ajal on tavakülastajale avatud. Septembris avas uksed Põhjamaade uusim golfiväljak, esimene links-tüüpi väljak Eestis - Pärnu Bay Golf Links, mis pakub permium klassi teenindust nii golfiharrastajale kui niisama huvilistele. Uuenduslikku lähenemist kõrgustes ronimisele pakkus möödunud hooajal aga Valgeranna Seikluspark, kus toimusid näiteks linnulauluhommikud ja ööronimine. 

Tegemisi lastele Pärnus ja selle ümbruses
Sügis ja peagi kätte jõudev talv pakuvad lastele vahvaid tegevusi. Pärnus viib matkajuht suured ja väikesed loodust avastama Pernova Loodusmajja ja MiniZoos on poegade sündimise aeg. Jõulude ajaks avab aga Lottemaa Eesti suurima jõulumaa, mille puhkus kirjutab Janno Põldma spetsiaalsed jõulunäidendid. Enne veel saab aga Jõuluvana Korstna Talus teada, millega jõuluvana muul ajal tegeleb. Ja lastele pakuvad alati rõõmu loomad, kelle külastamiseks mitmeid võimalusi pakkuda.   

Temaatilised giidiekskursioonid Pärnus
Pärnu iga maja,iga park ja iga tänav peidab endas lugu, peidab endas aja lugu. Et väärtustada ja hoida paremini oma kodulinna, on Pärnu Giidide Ühingu liikmed koostanud kodulinnaga seotud mitmeid temaatilisi ekskursioone, mida nii omal huvitav kuulata kui külastajale soovitada. 

Kihnu kutsub külä!
Kihnu saare traditsiooniline elamisviis on kantud UNESCO suulise ja vaimse kultuuripärandi meistriteoste maailmanimekirja. Kihnu kultuuriruum on ainulaadne. Selle silmatorkavaksomapäraks on Kihnu saarel valitsev kogukondlik elulaad, mitmekesised kultuuritavad, kihnu keel ja looduskeskkond. Loe, mida põnevat Kihnu sattudes kindlasti teha, näiteks toimub oktoobrikuu esimesel nädalavahetusel järjekordne Kihnu viiulifestival. Kihnu on värviline ka sügisel!

SAAREMAA UUDISED

Uued elamused Saaremaal
Saare võlu ei kao ka sügisel ja hakkajad saarlased on käivitanud näiteks tellimuslennud Stockholmi ja Kuressaare vahel, et võimaldada golfihuvilistel nädalavahetus Saaremaal veeta. Loona Mõis pakub jätkuvalt võimalusi tutvuda Vilsandi rahvuspargiga ja toimuvad giidi juhedamisel "Matkad maailma otsa". Hotell Saaremaa Thalasso Spa pakub nüüd ka Day-spaa võimalust ja GoSpa sügispakett pakub mõnusat soojendust. 

Karvapallid ootavad Sind!
Tänapäeval saab eksootiliste loomadega tutvust teha loomaaias ja erinevates väikestes loomaparkides. Kui tiigri tunnevad lapsed juba kaugelt ära, siis karjaloomadega on lugu täbaram, sest lambaid ja lehmi ju loomaaias pole. Saaremaal on võimalus talukülastuse raames sõbraks saada nii mägiveiste kui lammastega, kuid ka omal käel uudistajatele on võimalus Kuressaare linna ääres veistega tutvust sobitada. 

Kivine saar Saaremaa
Kindlasti oled Sa oma Saaremaa reiside jooksul käinud Kaalis meteoriitika- ja paekivimuuseumis, jalutanud Koguva küla kiviaedade vahel või imetlenud kauneid kivimaju Kuressaare vanalinnas. Lisaks eelpoolmainitutele on saarel aga rida põnevaid kiviseid paikasid, mis ei pruugi alati esimese hooga reisi marsruutidesse sattuda. 

LÄÄNEMAA UUDISED

Uudiseid Haapsalust
Lähiaastatel on plaanis Haapsalu Piiskopilinnuses teha uuenduskuur, mille jaoks kuulutati välja arhitektuurikonkurss. Konkursi võidutöö pakub põneva lahenduse, kuidas muuta väikese linnuse osa ligitõmbavaks muuseumikompleksiks. Muuseumid on märksõnaks ka hooajavälisel ajal ja külastajaid ootavad lisaks linnusele jätkuvalt Iloni Imedemaa, Raudtee-ja sidemuuseum ja Rannarootsi muuseum. 

HIIUMAA UUDISED

Teateid meretaguselt Hiiumaalt
Hiiumaa osas teame räääkida, et hiidlaste loomemajandus on arenemas ja Kärdlasse tekkis möödunud suvel mitmeid käsitööpoode ja töötubasid. Hiiumaal Reigi Pastoraadis toimunud Eesti kaasaegse ehtekunsti näitus "HOTELL", mida külalstas 2800 inimest, näitas, et kunstinäitust saab ka nii korraldada, et näitusele jõuavad ka saart külastavad turistid, mitte ainult valdkonna huvilised. Lisaks teavad hiidlased öelda, et kadakas ei sünni ainult pannilabidaks, vaid ka gurmee ja kehahoolitsuste tarbeks. 

MTÜ LÄÄNE-EESTI TURISM UUDISED

25.-26.novembril toimub IV Lääne-Eesti Turismi aastakonverents
Lääne- Eesti turismikonverents toimub sel aastal Läänemaal, Haapsalus. Sel aastal on teemaks pereturism. Konverentsi raames on toimub Läänemaal Avatud Uste päev, kus erinevad teenusepakkujad avavad konverentsikülastajatele oma uksed ning tutvustavad oma tegevust. Avatud Uste päeval on oodata ka mitmeid eripakkumisi. 

Kutsume üles tunnustama regiooni parimaid!
MTÜ Lääne-Eesti Turism koostöös maakondlike turismikatustega kutsub üles tunnustama regiooni parimaid turismiasjalisi. Konkursi ja tunnustamise eesmärgiks on tuua esile Lääne-Eesti regioonis edukalt tegutsevaid turismiettevõtjaid, -arendajaid ja atraktiivseid valdkondlikke projekte ning teadvustada regiooni inimestele turismivaldkonna olulisust. Kandidaate ootame kahes kategoorias - aasta turismitegu ja Lääne-Eesti parim turismiarendaja. 

Valik Lääne-Eesti Turismi tegemistest
Sügis toob turismiarendajatele tiheda hooaja, millesse planeeritud hulk tegevusi nii tootearenduse kui turunduse osas. Oktoobris osaleb Lääne-Eesti Peterburis ja Moskvas toimuvatel seminaridel, novembris algamas messide hooaeg ja planeeritud erinevad valdkondlikud ümarlauad-seminarid. Väike tagasivaade ka sellel aastal toimunud tegevustest. 

Uued inimesed turismis
Nii maakondade kui turismi katusorganisatsioonide ridadesse on lisandunud uusi inimesi - siin väike ülevaade sellest, kes millega tegeleb. 

 

 

Ootame tagasisidet Lääne-Eesti turismiuudiskirjale
Lääne-Eesti turismiuudiskirja eesmärk on jagada regioonis toimuva kohta infot, tutvustada uusi tooteid ja anda mõtteid tootearenduseks. Ootame Sinu tagasisidet ja ettepanekuid uudiskirja kohta!

 

 


Uudiskirja aitasid kokku panna: Ave Lääne (SA Pärnumaa Turism), Kaire Ilus (SA Pärnumaa Turism), Annika Mändla (MTÜ Läänemaa Turism), Karmen Paju (Kuressaare Linnavalitsus), Heleri Uus (Hiiumaa Turismiinfokeskus), Katrin Sarapuu (SA Tuuru), Ly Kaups (Hiiumaa Turismiliit), Aire Toffer (Eesti Spaaliit), Lääne-Eesti turismiettevõtjad, -organisatsioonid ja -ühendused