foto autor Tuuli Tammla

Lääne-Eesti Turismi UUDISKIRI 1/2014

Perega Lääne-Eestis - Kuhu minna perega Lääne-Eestis? │Lottemaa avab uksed! │

Jõuluvana Korstna talu   │   Perematk Haapsalu lahel   │    Roosta perepakett    

Tähelepanekuid lastega reisijale │Uudiseid Lääne-Eesti maakondadest - Pärnumaa

SaaremaaLäänemaa │ Hiiumaa │ Sündmused maakondades │ Lääne-Eesti lood Solo

Sokos Hotel Estorias │ Spetsialistile -  MTÜ Lääne-Eesti Turism tegemised  │  EAS

Turismiarenduskeskuse info │  EAS tunnustab Rohelise Võtmega  │ Uued inimesed  │ 

Ootame tagasisidet! Liitu meiega Facebookis! Liitu meie e-uudiskirjaga! │

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Perega Lääne-Eestis

Kuhu minna perega Lääne-Eestis?

Oleme kokku kogunud Lääne-Eestis asuvate peredele suunatud atrakstioonide või muude põnevate paikade asukohad. Selle suve hitid on kindlasti Lottemaa teemapark, uuenenud Iloni Imedemaa Haapsalus, Sõrve külastuskeskus ja Angla tuulikud Saaremaal ning haldjalikud puhta vee ja valge liivaga Hiiumaa rannad. 

Uus kogupere teemapark Lottemaa avab Pärnumaal uksed

25.juulil avatakse Pärnu lähedal Baltimaade suurim kogupere teemapark Lottemaa, mis põhineb koeratüdruk Lotte raamatutest ja animafilmidest tuntud Leiutajateküla elanike tegemistel. Lotte autorite Janno Põldma ja Heiki Ernitsa sõnul on Lottemaa koht, kus jätkub tegevust terveks päevaks nii lastele kui täiskasvanutele. 

Tähelepanekuid lastega reisijatele 

Lastega reisimine tundub nii mõnelegi vanemale suuremat laadi ettevõtmine, kuid kui sul on lapsed, siis võib nendega koos reisimine olla tore ja arendav kogemus tervele perele. Oleme sinu jaoks kogunud siia mõned tähelepanekud lastega reisimiseks.

Uudiseid Lääne-Eesti maakondadelt

Pärnumaa uudised 

Pärnumaal avatakse juulikuus Baltimaade suurim teemapark Lottemaa, mis saab olema üheks oluliseks turismiobjektiks kogu piirkonnas. Selle kõrval areneb jõudsalt nii Pärnu linn kui maakond, kuhu on lisandunud uusi külastusobjekte. Ka siinsed hotellide read on täienenud -  ajaloolises Pärnu Mudaravila hoones avati maikuus Hedon Spa. 

Saaremaa uudised

Saaremaa spaahotellid on läbinud kevadise uuenduskuuri ning on juba täies hoos külalisi vastu võtmas. Uusi võimalusi pakub saar nii aktiivsele puhkajale, kultuurihuvilisele kui toidunautlejale. Muhu saarel on täiendust saanud Nautse Mihkli talukompleks ja uksed avas Muhu veinitalu. 

Haapsalu ja Läänemaa uudised

Haapsalu linn tähistab sellel aastal oma 735.juubelit. Traditsiooniliselt on kavas Valge Daami päevad, Augustibluus, Joogafestival jpm. Haapsalust on saanud ka kohvikutelinn, kus kultuuri nautimise kõrvale on võimalus avastada armsaid kohvikuid ja söögikohti.  

Hiiumaa uudised

Siin saad lugeda ühe hiidlase mõtteid kohalikest sadamatest - sellest, mis tundeid üks või teine neist tekitab ja mida pakub. 24. mail toimub pidulik Kärdla sadama taasavamine. Kärdla sadam on oluliseks mereväravaks nii Hiiumaale kui kogu Loode-Eesti piirkonnale. Saarele saab jätkuvalt minna ka lennukiga - siin väike meeldetuletus, kuidas seda teha saab. 

Kultuurisündmused Lääne-Eesti maakondades 

Ülevaade hooaja olulisematest kultuurisündmustest maakondades. Viited kultuurikavadele. 

 

Lääne-Eesti lood Solo Sokos Hotel Estorias

Sel kevadel avas Tallinnas oma uksed uus äriklassi hotell Solo Sokos Hotel Estoria, kes pakkus Eesti ettevõtetele ja turismisihtkohtadele oma tubades võimalust jutustada Eesti Lugusid. Täna saavad mitmed Lääne-Eesti turismisihtkohad ennast tutvustada läbi unikaalsete lugude ja legendide. 

Turismiasjalisele

MTÜ Lääne-Eesti Turism tegemisi

Tutvu MTÜ Lääne-Eesti turism tegemistega käesoleval aastal. Siit leiad info nii toimunud kui planeeritud seminaride, koolituste ja muude tegevuste kohta. 16.juunil on kõik huvilised oodatud õppereisile Lottemaale ja novembri lõpuks märgi kalendrisse Lääne-Eesti Turismi III aastakonverents toimumiskohaga Hiiumaa.

Uued inimesed turismis

Nii maakondade kui turismi katusorganisatsioonide ridadesse on lisandunud uusi inimesi - siin väike ülevaade sellest, kes millega tegeleb. 

EAS Turismiarenduskeskuse info 

EAS Turismiarenduskeskuse tegevuste eesmärk on suurendada Eesti kui reisisihi tuntust ja Eesti turismitoodete rahvusvahelist konkurentsivõimet. Siin viited EAS tegevustele välisturgudel, planeeritud koolitustele ja turismistatistikale. 

EAS tunnustab Rohelise võtmega

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) tunnustas keskkonnamärgisega Roheline Võti  Päikese puhkemaja, Lehtla puhkemaja ja Mailase puhkemaja Saaremaal Vilsandi rahvuspargis. Roheline Võti (Green Key) on rahvusvaheline ökomärgis majutusettevõtetele ja atraktsioonidele. 

Ootame tagasisidet Lääne-Eesti turismiuudiskirjale

Lääne-Eesti turismiuudiskirja eesmärk on jagada regioonis toimuva kohta infot, tutvustada uusi tooteid ja anda mõtteid tootearenduseks. Ootame Sinu tagasisidet ja ettepanekuid uudiskirja kohta!