Saa tuttavaks: Lääne-Eesti Turismi meeskond

Meil on aadress aga meil ei ole kontorit. Meie suurim väljakutse on töötada ühtse meeskonnana, olles üksteisest sadade kilomeetrite kaugusel. Seda rõõmsamad me oleme aga üksteisega kohtudes.

Sille Roomets töötab Lääne-Eesti Turismi juhina alates 2017 aasta juunist. Peale Pärnu kolledži lõpetamist ei suutnud ta sidet kooli ja merega katkestada ning on jäädavalt armunud Lääne-Eestisse. Enne Lääne-Eesti Turismi tulekut töötas Sille teenuste disainerina, juhtis rahvusvahelisi projekte ja meeskondi nii era-, avalikus kui kolmandas sektoris. 

Anneli Haabu on Lääne-Eesti Turismi kõige kogenum turismitöötaja, olles panustanud Lääne-Eesti turismi arengusse juba alates aastast 2012. Anneli on Lääne-Eesti Turismi turundusspetsialist ning VisitEstonia vanemkasutaja. NB! Eesti parim VisitEstonia vanemkasutaja, kes teab peast peaaegu kõiki turismiobjekte. Sel kevadel lõpetab ta Pärnu Kolledži. Hoiame talle pöialt!

Riina Luhtaru on olnud Lääne-Eesti Turismi finantsjuht organisatsiooni sünnist saadik. Õnneks on jätkunud tal kannatlikkust ka juhtide ja kolleegide vahetumisel. Meie tugisammas!

Annika Mändla on alates 2017 juunist projekti "Coastal Hiking " turundus- ja kommunikatsioonispetsialist. Kui kedagi on vaja sadade kilomeetrite viisi matkama panna ja peale seda telekaamerate ette lükata, siis on see just tema. Annika töötab endiselt ka Läänemaa Turismi juhina.

Kati Aus on projekti "Industrial Heritage" turundus- ja tootearendusspetsialist alates oktoobrist 2017, kelle abil valmivad Lääne-Eesti tööstuspärandi turundusmaterjalid. Katil täitus oma põhitöökohal Kuressaare Turismiinfokeskuse infospetsialistina sel aastal 20 tööaastat ning selle aja jooksul on ta juhiseid ja nõu andnud kümnetele tuhandetele külalistele, kellel on tema kohta vaid kiidusõnu jagunud. Suur tunnustus ka meie poolt!

Tõiv Jõul on projekti "Coastal Hiking" projektijuht alates veebruarist 2018, jätkates oma tööd ka Pärnu Linnavalitsuse kultuurisündmuste toimetajana. Peale Tõivu tulekut on mitmed kivid palju kergemaks läinud. Nüüd on meil ikkagi mees majas!

Saa tuttavaks: Lääne-Eesti Turismi uus nõukogu

Lääne-Eesti Turismi nõukogu on neljaliikmeline, alates 28.02.2018 kuuluvad nõukogusse Rainer Aavik (Pärnumaa esindaja), Margit Kõrvits (Saaremaa esindaja), Liis Remmelg (Hiiumaa esindaja) ja Annika Mändla (Läänemaa esindaja).

Rainer Aavik on Pärnu abilinnapea, kelle vastutusvaldkonnaks linnavalitsuses on muuhulgas Pärnu arengu ja ruumi planeerimine, ettevõtluse ja turismi arendamine. Rainer on õppinud haldusjuhtimist ja enne Pärnusse tulekut töötas ta EAS-is omavalitsuste projektidega. Hindame Raineri häid diplomaatilisi oskusi ja võimet näha laia pilti. 

Liis Remmelg on alates jaanuarist 2018 SA Hiiumaa Arenduskeskus juhataja. Rahvusvahelist ärijuhtimist ja elektroenergeetikat õppinud Liis töötas varem Hiiu vallavanema nõunikuna ning enne seda SA Tuuru turismikoordinaatorina. Hindame Liisi asjalikkust ja kohusetundlikkust - asjad saavad tehtud ja hiidlaste eest seistud.

Margit Kõrvits on alates veebruarist 2018 MTÜ Visit Saaremaa juhatuse liige. Varasemalt töötas ta Saaremaa valla kultuuri- ja spordiosakonna juhatajana. Tallinna ülikooli kultuuritöö eriala lõpetanud Margit peab Kuressaares Kure kohvikut ja on ka Muuv Marketing OÜ juhatuse esimees. Hindame Margitis tema põhjatuid turundusalaseid kogemusi ja võimet päike paistma panna.

Annika Mändla on kolmandat aastat MTÜ Läänemaa Turism juhataja. Ta on lõpetanud Pärnu Kolledzi turismi erialal. 25. aprillil toimunud MTÜ Lääne-Eesti Turismi nõukogu istungil valiti ta nõukogu esimeheks ka teiseks ametiaastaks. Hindame Annikas tema energilisust ja nooruslikkust, julgust proovida uusi võimalusi.

Täname ka eelmist nõukogu koosseisu tehtud töö eest.

Kohtusime reisikorraldajatega Venemaal ja osalesime messil Saksamaal

Jaanuaris osales Lääne-Eesti Turism koostöös EAS Turismiarenduskeskusega Düsseldorfis rahvusvahelisel messil "BOOT" VisitEstonia pinnal.

Lääne-Eestit esindas saksa keeles Kuressaare Ametikooli turismiõpetaja Heli Kakko. Märksõnad tagasisidest:

 • Saksa turist soovib järjest rohkem Läänemerd sõita, sest Vahemeres olevad pagulas-alused vähendavad sealkandi turvalisust;
 • Eestisse soovitakse tulla nii maad mööda kui meritsi sh küsiti palju sadamate kaarti ja uuriti sadamate turvalisuse kohta, positiivseks peeti sadamates transpordivahendite rendivõimalust;
 • Uuriti suhete kohta naaberriikidega sh võimalust külastada mitut riiki korraga;
 • Trükistest olid populaarsemad Eesti kaart, Coastal guide, Lääne-Eesti trükis, Balti kämpingute kaart;
 • Eesti kohta teati, et Eesti on kaunis, inimesed rõõmsad ja abivalmid;
 • Enamus messiboksi külastajatel oli Eesti külastus 2018-2019 reisiplaanides.

Aprillis osales Lääne-Eesti Turism EAS kontaktüritustel Moskvas ja Peterburis

Lääne-Eesti turismi uudistest ja sündmustest tegi ettekanded nii Moskvas kui Peterburis vene keeles Lääne-Eesti Turism juhataja Sille Roomets. Reisikorraldajatega kohtusid Moskvas lisaks Kati Aus ja Peterburis Anneli Haabu.

Lääne-Eestit esindasid Moskvas lisaks VisitSaaremaa, Saaremaa Hotell, Pärnu linn ja Weekend festival, Fra Mare spaa, Tervis Spaa Grupp ning Peterburis VisitPärnu ja Weekend festival, VisitSaaremaa ja hotell Saaremaa, Fra Mare spaa ning Tervis Spaa Grupp.

Märksõnad tagasisidest:

 • Suur huvi toiduteema ja toiduelamuste vastu sh grupikülastuse võimalused tootmistaludesse;
 • Spaateenuste puhul tunti täpselt huvi milliseid haigusi saab spaades ravida-leevendada;
 • Küsiti palju näidistuure ja üritustega seotud pakette (5-päevaseid);
 • Küsiti palju ühistranspordiga regioonis ja saarte vahel liikumisvõimaluste kohta;
 • Uuriti mõnetunniste kruiisireiside kohta rannikualadel;
 • Tunti suurt huvi kalastuspakettide vastu.

 Järgmised kontaktüritused sügisel 2018 USA ja Aasia reisikorraldajatega.

 

 

Valmis e-trükis Soome jahtklubidele

Soome keelne e-trükis on suunatud Soome purjetamisseltsidele ja -huvilistele, sisaldab infot Lääne-Eesti jahisadamate, kultuurisündmuste ja ka sadamate lähedal asuvate ettevõtjate pakkumiste kohta.

Vaata ja jaga trükist PDF Länsi-Viron vesilla 2018 oma kodulehel.

Järgmise aasta alguseks soovime trükise teha ka Rootsi turule - sadamate läheduses olevatel ettevõtetel palume huvi korral enda reklaamihuvist teada anda info@westestonia.ee. 

Uuenesid Lääne-Eesti imagotrükised

Trükised on suunatud Lääne-Eesti regiooni tutvustamiseks ja isu äratamiseks kontaktüritustel turismiprofessionaalide seas. Tänaseks on uusi trükiseid levitatud USA, Hiina, Jaapani, Korea, Singapuri, Peterburi ja Moskva reisikorradajatele ning ITB messil Saksamaal.

Vaata Lääne-Eestit kui sihtkohta tutvustavaid ja uuendatud PDF inglise, PDF saksa ja PDF vene keelseid imagotrükiseid.