MTÜ Lääne-Eesti Turismil täitus 10 aastat!

Kümme aastat tagasi - aastal 2008 ühinesid Pärnumaa, Läänemaa, Hiiumaa ja Saaremaa turismiorganisatsioonid ühisesse katuseorganisatsiooni MTÜ Lääne-Eesti Turism. 

Ühingu põhieesmärgiks on Lääne-Eesti turismiasjaliste kogukonna huvide eest seismine ja heaks tegutsemine ning turismivaldkonna arendamine Lääne-Eestis. Eesmärgi saavutamiseks MTÜ koordineerib ja edendab turismialast koostööd Lääne-Eestis, algatab ja viib ellu turismi arendus- ja turundusprojekte Lääne-Eestis, osaleb Eesti siseses ja rahvusvahelises turismi koostöövõrgustikes, kujundab Lääne-Eesti kui turismipiirkonna mainet välisturgudel.

Kümne aasta jooksul on koostöös EAS Turismiarenduskeskuse ja sihtkohtadega korraldatud erinevaid koolitusi ja ümarlaudu, viidud ellu mitmeid suuri regionaalseid projekte, osaletud kümnetel rahvusvahelistel workshoppidel ja välismessidel,võõrustatud sadu reisikorraldajaid ja meediaväljaandeid, teavitatud sadu tuhandeid külastajaid Lääne-Eesti kaunite paikade võludest.

Palju õnne Lääne-Eesti Turism! Soovime tänada kõiki toetajaid, juhatajaid, töötajaid, nõukogu- ja üldkoosoleku liikmeid ning omavalitsusi ja ettevõtjaid, kes nende aastatega on oma panuse andnud ja turismi Lääne-Eestis arendada aidanud. Sünnipäevatorti sööme koos oktoobris toimuval Lääne-Eesti turismikonverentsil.

Märgi kalendrisse - Lääne-Eesti turismikonverents

Lääne-Eesti VII turismikonverents „Kalamari või põldmari – kumb on luksuslikum?“ toimub Hiiumaal,  Suuremõisa lossis 25.-26. oktoobril 2018.

Konverentsi temaatikaks on seekord luksusturism ja mitte ainult selle klassikalises mõistes. Põnevate ettekannete näidetel arutame ka kas privaatsus ja võimalus üksi olla on muutumas luksuskaubaks, kuidas luua unikaalset ja elamusi pakkuvat turismitoodet, millised detailid tuleb läbi mõelda eriti tähtsate külaliste võõrustamisel ja kuidas nende külastajateni jõuda. Konverentsi peaesineja on Anthony Berklich USA-st.

Ja nagu juba tavaks saanud, siis esimesel päeval sõidame saarel ringi ja tutvume kohalike turismitoodetega. Õhtusöögil tunnustame Lääne-Eesti parimaid turismiasjalisi ja peame pidu Hiiumaa moodi. Terve teine päev on konverentsi ettekannete päralt.