Puhkaeestis.ee - ole olemas!

Kas tead, kui palju teema- ja sisulehti on Eesti lääneranniku kohta riigi turismiinfo lehel www.puhkaeestis.ee?
Kas tead, et on olemas ka mobiiliveeb, reisiplaneerija, väga hea kaardilahendus ja infokioskite lahendus?
Kui paljud maakonnad kasutavad juba veebiteenust? Mis see on?

Kas Sa ikka tead, et www.puhkaeestis.ee ja www.visitestonia.com on sama lehekülg, esimene neist on Eesti siseturu jaoks ja teine võõrkeelne versioon välisturistile.

Süsteem on lisaks eesti keelele ka inglise, vene, soome, rootsi, saksa ja läti keeles. Sinu turismiobjekt või majutus tõlgitakse nendesse keeltesse tasuta. Uusi keeli tekib ka juurde, avalikud on juba visitestonia.com prantsuse- ja itaaliakeelsed küljed, valmimisel on hispaaniakeelne veeb. Esialgu kuvatakse üldinfot andvaid sisukülgi, kust inimene saab info emakeeles, sellele lisanduvad aja jooksul viited ingliskeelsetele objektide ja pakkumiste külgedele. 


Kõikide teema- ja sisulehtede juurde seotakse objektid ja pakkumised, mis antud teemasse on sobivad.

Linnareiside teema all on eraldi sisulehtedena Pärnu, Haapsalu, Kuressaare ja Kärdla.

Eesti saared teemaleht - see ongi ju Lääne-Eesti päralt: Saaremaa, Hiiumaa, Muhu, Vormsi, Kihnu, Ruhnu ja veel 1500 väikesaart.

Eesti rannajoon - siit saad infot Eesti lääneranniku selliste kaunite kohtade nagu Nõva, Noarootsi, Haapsalu, Matsalu, Valgeranna, Pärnu ja Kabli kohta.

Rahvuspargid ja kaitsealad Eestis - viiest rahvuspargist 3 asuvad Lääne-Eestis: Matsalu, Soomaa ja Vilsandi.

Kultuuriväärtused - Lääne-Eesti rannarahvaste kultuuripärand, rannarootslased koos Kihnu, Muhu ja Saaremaaga.

Linnuvaatluse paradiis on Lääne-Eesti

Spad ja kuurortid - siin on juttu kolmest Eesti lääneranniku kuurortlinnast Pärnust, Kuressaarest ja Haapsalust.

Tuurid ja marsruudid - siit leiad Kihnu saare tuuri, Rootsi ajaloo tuuri Eesti saartel, Lääne-Eesti ja saarte loodustuuri, Eesti saarte tuuri.

Lisaks veel Suur Rootsi ringreis, kirikuarhidektuuri tuur, rannarootslaste tuur, mõisatuur Saaremaal, teine mõisatuur Lääne-Eestis, rannatuur, vene ajaloo tuur, Tshaikovski teejuht, Kuressaare antiigi- ja kunstitee, loodustuur Tartust Pärnusse, Saaremaa kirikute ja Läänemaa kirikute tuur, jalutuskäik Haapsalu galeriides ning Haapsalu Promenaadil.

Ja veel käi ära Vanade kaptenite koduõuel ja Pärnumaa muinasaegseltel radadel, tutvu rannikuäärse loodusega. Ideid lastega Lääne-Eestis reisimiseks saad siit.  

Mine vaata uut ja mugavat kaardilahendust lehel puhkaeestis.ee. Sealt saad otsida kõiki objekte ja aadresse ning leida juhiseid sõiduks Pärnust Kärdlasse või Vilsandilt Nõvale. Saad määrata enda asukoha kaardil, genereerida marsruudi lingid ja jagada neid sõpradele. Näiteks majutused saavad oma klientidele pakkuda teejuhiseid koos kaardiga ja soovi korral koostada neile marsruute kaardil.

Veebiteenus, mis see on?
Paljud sihtkohad saavad oma turismiinfo andmed puhkaeestis.ee lehelt. See on hea selleks, et nii ettevõtja kui sihtkoha esindaja sisestab info ainult ühe korra. Info aga jõuab edasi erinevatele lehtedele, ei pea muretsema kas andmed on igal pool ajakohased ja parandatud.
Näiteks vaata lehti www.visitparnu.com, www.visithaapsalu.com või www.visitsaaremaa.ee
Lisaks on kvaliteetne info nii puhkaeesti.ee mobiiliveebis kui Quadruple Mobitouristis, samuti infokioskite lahendustes.


Sind nõustavad ja aitavad puhkaeestis.ee kasutajaks teha kohalikud turismiinfokeskused. Kirjuta või helista neile julgelt ja lisa oma majutus, söögikoht või pakett turismiinfo andmebaasi.

 

Tänades,

Anneli Haabu
Lääne-Eesti piirkonna vanemkasutaja
 anneli.haabu@westestonia.ee
+372 527 0660