Saaremaa magnetid

Saared on alati inimesi võlunud oma salapära ja mõnetise kättesaamatusega. Tõsi ta on, et mida kättesaamatum üks koht on, seda rohkem tahaks sinna pääseda. See ongi vist saarte magnet, sest kui sa oled saarele jõudnud, tunned ennast justkui maadeavastajana.   

Saaremaale, kui Eesti suurimale saarele, toovad nii parvlaevade kui lennukite regulaarliinid. Kättesaamatuse tunne aga jääb, sest ööpimeduse saabudes ei sõida enam ei laevad ega lennukid. Siit algabki saarte müsteerium - sa oled justkui sõltumatu, aga tegelikult ei ole.   

Väikesaared 

Kui aga räägitakse Saaremaast, siis mõeldakse ikka ka tema ümber asuvaid väiksemaid saari nagu Muhu, Ruhnu, Vilsandi, Abruka, ja palju teisigi väikesaari. See kõik on nii põnev, sest mida ligipääsmatum saar on, seda rohkem tahetakse sinna pääseda.   

Vaatamisväärsused 

Kuid enne vaadatakse kindlasti ära Maasi ordulinnuse varemed, Angla Tuulikumägi, Kaali  meteoriidikraatrid, Kuressaare ja piiskopilinnus, Panga pank, Odalätsi allikad, Sõrve poolsaar. Neid kohti teab enamus Saaremaal käijatest une pealt, sest sinna on külastajad kindlalt oma rajad sisse tallanud. Kuid on ka neid inimesi, kes kõigi poolt sissetallatud radu käia ei taha, vaid otsivad Saaremaad, mis avaks neile pisut teistsugust nägu.   

Loodus 

Loodussõbrad naudiksid kindlasti Saaremaad ümbritsevate väikeste saarekeste külastamist. Abruka on tuntud oma laialehelise metsa, Vahase aga oma rändrahnude, Vilsandi oma 100aasta vanuse Rahvuspargi ja rändlindude, Ruhnu oma laulvate liivade, Kessulaid oma pankranniku ja Kõinastu läbi mere viiva jalutuskäigu poolest. Nimekiri pole kindlasti aga täielik! Nii võib julgelt öelda - Saaremaa ei ole ainult kadakad ja mererannad, vaid siinne loodus pakub huvilistele palju rohkem avastamisrõõmu.   

Sündmused 

Suvel on Saaremaa täis organiseeritud üritusi, mis tõmbavad siia tuhandeid külalisi – kontserdid, festivalid jms – ainult vali! Saaremaa Ooperipäevadel tuuakse lossihoovi vabaõhulavale nii Eesti kui naabermaade parimad ooperietendused. Õllesõpradele on vabaõhuüritus Õlletoober – maalähedane festival koduõlle konkursi ja Saare Rammumehe valimisega. Muhus kogub iga aastaga tuure väga kodune ja alternatiivne nüüdismuusikafestival – „Juu jääb“. Augustis tähistatakse Kuressaare kui kuurortlinna aussetõstmist Merepäevadega. Tõsisema muusika austajatele on samas kuus ka Kuressaare Kammermuusikapäevad. Tasub väisata ka Abruka amatöörteatri suvelavastusi.   

Kuressaare ja spaa-puhkus 

Saaremaa pealinnal Kuressaarel on pikk ajalugu ja eriline arhitektuur, mistõttu on sellest saanud üks tuntumaid turismimagneteid Eestis, mille üle kohalikud väga uhked on. Kuressaare on juba 19. sajandist tähtis tervisekosutuspaik. Ravimuda leiti siin 1820ndatel ja kogu Eesti esimene ravila loodi Saaremaal juba 1824. Siis tulid suurte heledate kleitide ja päevavarjudega daamid ja suveülikondades härrad mudavanne võtma, mööda linnaparki patseerima ja kõlakojas kontserte kuulama. Kuurort-Kuressaare kuulsus kipub üha rahvusvahelisemaks, seitse spaa-hotelli, neist kolm suurt mere ääres ja linnus pargi kõrval, tõmbavad aastaringselt nii ravi- kui wellness protseduuridega.    

Rohkem infot Saaremaa kohta www.visitsaaremaa.ee

Kuressaare kesklinn
Lambad rannal
Tuulikut sättimas
Vilsandi majakas
Ruhnu rahvarõivais naised

Kultuur

Angla Tuulikumägi

Angla tuulikumäel on külastajatel suurepärane võimalus tutvuda Saaremaal nii levinud arhitektuurisümbolite ajalooga.Loe edasi »

Harilaid ja Kiipsaare majakas

Tagamõisa poolsaare tipus, Vilsandi rahvuspargi territooriumil asuv 3,6 km2 suurune Harilaiu poolsaar on suurepärane...Loe edasi »

Sõrve säär ja tuletorn

Nõukogude Liidu ajal oli kogu Eesti merepiir kaitstud sõjaväevalvega, tänaseks aga on saanud endistest...Loe edasi »

Loodus

Tervis ja ravi

Kuurort

Artiklid 4 kuni 6 (6)
<< esimene < eelmine 1-3 4-6 järgmine > viimane >>