Saaremaa magnetid

Saared on alati inimesi võlunud oma salapära ja mõnetise kättesaamatusega. Tõsi ta on, et mida kättesaamatum üks koht on, seda rohkem tahaks sinna pääseda. See ongi vist saarte magnet, sest kui sa oled saarele jõudnud, tunned ennast justkui maadeavastajana.   

Saaremaale, kui Eesti suurimale saarele, toovad nii parvlaevade kui lennukite regulaarliinid. Kättesaamatuse tunne aga jääb, sest ööpimeduse saabudes ei sõida enam ei laevad ega lennukid. Siit algabki saarte müsteerium - sa oled justkui sõltumatu, aga tegelikult ei ole.   

Väikesaared 

Kui aga räägitakse Saaremaast, siis mõeldakse ikka ka tema ümber asuvaid väiksemaid saari nagu Muhu, Ruhnu, Vilsandi, Abruka, ja palju teisigi väikesaari. See kõik on nii põnev, sest mida ligipääsmatum saar on, seda rohkem tahetakse sinna pääseda.   

Vaatamisväärsused 

Kuid enne vaadatakse kindlasti ära Maasi ordulinnuse varemed, Angla Tuulikumägi, Kaali  meteoriidikraatrid, Kuressaare ja piiskopilinnus, Panga pank, Odalätsi allikad, Sõrve poolsaar. Neid kohti teab enamus Saaremaal käijatest une pealt, sest sinna on külastajad kindlalt oma rajad sisse tallanud. Kuid on ka neid inimesi, kes kõigi poolt sissetallatud radu käia ei taha, vaid otsivad Saaremaad, mis avaks neile pisut teistsugust nägu.   

Loodus 

Loodussõbrad naudiksid kindlasti Saaremaad ümbritsevate väikeste saarekeste külastamist. Abruka on tuntud oma laialehelise metsa, Vahase aga oma rändrahnude, Vilsandi oma 100aasta vanuse Rahvuspargi ja rändlindude, Ruhnu oma laulvate liivade, Kessulaid oma pankranniku ja Kõinastu läbi mere viiva jalutuskäigu poolest. Nimekiri pole kindlasti aga täielik! Nii võib julgelt öelda - Saaremaa ei ole ainult kadakad ja mererannad, vaid siinne loodus pakub huvilistele palju rohkem avastamisrõõmu.   

Sündmused 

Suvel on Saaremaa täis organiseeritud üritusi, mis tõmbavad siia tuhandeid külalisi – kontserdid, festivalid jms – ainult vali! Saaremaa Ooperipäevadel tuuakse lossihoovi vabaõhulavale nii Eesti kui naabermaade parimad ooperietendused. Õllesõpradele on vabaõhuüritus Õlletoober – maalähedane festival koduõlle konkursi ja Saare Rammumehe valimisega. Muhus kogub iga aastaga tuure väga kodune ja alternatiivne nüüdismuusikafestival – „Juu jääb“. Augustis tähistatakse Kuressaare kui kuurortlinna aussetõstmist Merepäevadega. Tõsisema muusika austajatele on samas kuus ka Kuressaare Kammermuusikapäevad. Tasub väisata ka Abruka amatöörteatri suvelavastusi.   

Kuressaare ja spaa-puhkus 

Saaremaa pealinnal Kuressaarel on pikk ajalugu ja eriline arhitektuur, mistõttu on sellest saanud üks tuntumaid turismimagneteid Eestis, mille üle kohalikud väga uhked on. Kuressaare on juba 19. sajandist tähtis tervisekosutuspaik. Ravimuda leiti siin 1820ndatel ja kogu Eesti esimene ravila loodi Saaremaal juba 1824. Siis tulid suurte heledate kleitide ja päevavarjudega daamid ja suveülikondades härrad mudavanne võtma, mööda linnaparki patseerima ja kõlakojas kontserte kuulama. Kuurort-Kuressaare kuulsus kipub üha rahvusvahelisemaks, seitse spaa-hotelli, neist kolm suurt mere ääres ja linnus pargi kõrval, tõmbavad aastaringselt nii ravi- kui wellness protseduuridega.    

Rohkem infot Saaremaa kohta www.visitsaaremaa.ee

Kuressaare kesklinn
Lambad rannal
Tuulikut sättimas
Vilsandi majakas
Ruhnu rahvarõivais naised

Kultuur

Kuressaare Piiskopilinnus

14. sajandil ehitatud linna tähtsaim vaatamisväärus, loss, on kõige paremini säilinud keskaegne linnus kogu Baltikumis. Loe edasi »

Koguva küla ja Muhu saar

Eesti kõige paremini säilinud külaansambel asub Muhu saarel Koguva külas, mis oma kõrgete kiviaedade ja muistsete...Loe edasi »

Ruhnu kirikud

Ruhnu kirikud

Romantiline ja kordumatu on nii varahommikune kalapüük kui ka päikeseloojangu vaatamine Saaremaa ühel väikesaarel...Loe edasi »

Loodus

Kaali Meteoriidikraater

Iidsetel aegadel maale langenud meteoriidisaju tulemusel on tekkinud Kaali kraatriväli, mille 110-meetrise diameetriga...Loe edasi »

Vilsandi Rahvuspark

Vilsandi Rahvuspark on väljakasvanud Ida-Euroopa ühest esimesest looduskaitsealast ja on tänaseks juba saja aasta...Loe edasi »

Panga pank

Saaremaa ja Muhu põhjarannikutel on rannad enamasti kivised ja astangulised. Loe edasi »

Tervis ja ravi

Pädaste mõis

See 16.sajandil rajatud mõisakompleks oli omal ajal Muhu saare üks väiksematest mõisatest. Loe edasi »

Suitsusaun

Muhu suitsusaun

Tervist saab kosutada ka mitmel pool väljaspool linna – rahus ja vaikuses.Loe edasi »

Saaremaa spaad

Saaremaa spaad

Vanu kuurorditraditsioone viib endiselt väärikalt edasi Tervisliku Linna tiitlit kandev Kuressaare, kus asub koguni...Loe edasi »

Kuurort

Kuressaare Kuursaal

Kuressaare kuursaal

Lossipargis asuv kuurhoone on rajatud 1889.a. linnaarhitekt C. Lorenzeni projekti järgi.Loe edasi »

Kuurort

Kuressaare kuurort

Kuressaares leiti ravimuda 1820ndatel ja Eesti esimene ravila loodi Saaremaal juba 1824. aastal.Loe edasi »

Artiklid 1 kuni 3 (6)
<< esimene < eelmine 1-3 4-6 järgmine > viimane >>