Pärnu muuseumid

Pärnu linnas ja maakonnas leiab nii mõnegi omanäolise ja huvitava muuseumi!

Kihnu Muuseum. Autor Olev Mihkelmaa

Pärnu muuseum

Eesti ajaloo elamusmuuseum on avatud 23. veebruarist 2012. Muuseumi ajajõgi viib Sind läbi 11 000 aastase ajaloo. Alustades kiviajast ja läbides ajaloolise hansalinna ajastu jõuad Pärnule iseloomulikku supelsakste perioodi ning kohtad teel olles ka Eesti Wabariigi väljakuulutamist. Ekspositsioonis kasutatakse interaktiivseid lahendusi, mis loovad meeldejääva kogemuse tervele perele. 

C.R Jakobsoni Talumuuseum

Carl Robert Jakobsoni Talumuuseumis Kurgjal saad tutvuda Eesti 19. sajandi ärkamisaja suurmehe Carl Robert Jakobsoni elu ja tööga, lisaks tema poolt rajatud talu eluoluga. Muuseumi territooriumil tegeletakse tänapäevani karjakasvatusega, lisaks on restaureeritud vanu taluhooneid nagu karjalaut, ait, saun, veski ja rehi. Saad ka ise proovida talutöid ja tutvuda vanade kommetega. Ettetellimisel saad muuseumis nautida rahvustoite!

Kihnu muuseum

UNESCO pärandi nimekirja kantud Kihnu kultuuriruum on tänaseni elav ja toimiv. Nii kannavad saare naised igapäevaselt enda kootud rahvariideseelikuid - körte, juba väiksed lapsed oskavad Kihnu tantse ja laule ning Kihnu keelemurret õpetatakse koolitundides. Kihnu muuseumis leiab kõike igapäevaelu puudutavad – tööriistu, rõivaid, käsitööd, mööblit. Lisaks kuulsate Kihnu meeste – kodu-uurija Theodor Saare, metskapten Enn Uuetoa ja hõbedasepp Peeter Rooslaidu tutvustava väljapaneku ning Kihnu naivistide kunstiloomingut.