Läänemaa magnetid

“Palju ühes” on Läänemaa kultuurielu puhul äärmiselt tabav ütlus, sest kaunid kunstid elavad siin üksteist täiendades käsikäes: nii mõneski siinses muuseumis võib eest leida ka kunstigalerii või toimub seal parajasti teatrietendus. 
Läänemaa on loomeinimeste meelispaik, siia on elama asunud või suvekodu rajanud paljud kunstnikud, kirjanikud ning teatritegelased.
Haapsalu linna on viimased poolteist sajandit hinnatud eeskätt kuurordina, siin on käinud suvitamas ja mudavanne võtmas mitme naaberriigi kroonitud pead ning kultuuritegelased. Põhjamaade Veneetsia hellitava nime pälvinud Haapsalut on läbi ajaloo külastanud Vene riigipead ja keisrikoja liikmed. Promenaad annab kuurortlinnale oma õhustiku: paadisõidud, muusikud, piknikud, kunstnikud, õhtused kontserdid, tantsuplatsid ja skulptuurid. 

Võib tulla ja jalutada romantilistel linnatänavatel puitpitsiliste majade keskel, kus jooksis lapsena väike Ilon – hiljem üle maailma kuulus kunstnik Ilon Wikland; imetleda päikesekiirte mängu promenaadil, nagu seda koges helilooja Pjotr Tšaikovski. Kuupaistelistel augustiöödel võib piiskopilinnuses kohtuda koguni legendaarse Valge Daamiga…
Rannarootslaste kultuuripärandiga on võimalik tutvuda nii Rannarootsi muuseumis HaapsalusNoarootsisNõval kui ka Eesti suuruselt kolmandal saarel Vormsil. Saare Püha Olevi kiriku kalmistul asub maailma suurim rõngasristide kogu. 

 

Matsalus asuv rahvuspark on loodussõprade ning linnuvaatlushuvilistele justkui paradiis. Selle territooriumile jääb Matsalu laht ja Kasari jõe suue koos neid ümbritsevate üleujutatud luhtade, rannaniitude, roostike ja metsadega. 
Läänemaa ürituste kalender on tihe. Kuursaalis, kõlakojas ning promenaadi tantsupaviljonis saab suviti nautida heatasemelist džäss- ja pärimusmuusikat. Haapsalu piiskopilinnuse kui suurepärase kontserdipaiga võlusid on proovinud ning kiitnud maailmakuulsad artistid.
Läänemaa on turvaline pesapaik, ütleb maakonna tunnuslause. Siinne rahu ümbritseb Sind pehmelt ja pealetükkimatult nagu kuulus käsitööime – õhkõrn pitsiline Haapsalu sall.

Haapsalu linnus
Haapsalu Rongijaam. Autor K. Jürgens
Rannarootsi pärand. Autor J. Sirp

Kultuur

Vormsi

Vormsi on armas saar, vaid 45minutilise praamisõidu kaugusel Rohukülast. Saar on endine rannarootslaste elupaik.Loe edasi »

Lihula mõis ja muuseum

Lihula, see on eestlaste muistne kants, ajaloomaiguline paik, mida lapsed õpivad tundma juba ajalooõpikutest, kuid oma...Loe edasi »

Loodus

Tervis ja ravi

Kuurort

Aktiivne puhkus

Kategoorias ei ole hetkel uudiseid.

Artiklid 4 kuni 5 (5)
<< esimene < eelmine 1-3 4-5 järgmine > viimane >>

Haapsalu ja Läänemaa vaatamisväärsuste kohta leiad rohkem infot siin.