Allikas: Wikimedia Commons

Lääne-Eesti - Üle maa ja mere

Tänu oma mereäärsele asukohale on Lääne-Eesti ehk Eesti läänerannik juba sajandeid olnud armastatud kuurordipiirkond üle Euroopa ning siia on läbi aegade saabunud külalisi Soomest, Rootsist, Taanist, Venemaalt, Inglismaalt...

Lisaks kolmele Eesti ajaloolisele kuurordile (KuressaareHaapsalu ja Pärnu), leiad siit palju muudki ehedat ning vaatamisväärset.

Väikeriigi üks põnevamaid paiku on läänerannik oma liigirohkete rahvusparkide ning metsadega, arvukate saarte ja valgete liivarandadega. Täiesti uueks kogemuseks on võõrsilt tulijate jaoks talvine mere ületamine mööda jääteed ning kevadise viienda aastaaja üleujutuse kogemine. Kõrvuti seisavad uhkedmõisakompleksid, ehedalt säilinud talumajapidamised Eesti rahva folkloorilembus ning põnevad legendid. Oluliseks ühendavaks jooneks Eesti läänerannikule on sajandite pikkune kuurordi traditsioon, mida jätkavad uued maailma tasemel spaad.

Kui vajad rahulikku ja tervendavat, kuid samas aktiivset puhkust, on läänerannik koos saartega selleks ideaalne paik! Läänerannikul on mitmekülgseid võimalusi aktiivselt tegutseda nii maa peal kui ka maa all, vee peal ja vee all või hoopis õhus. Siinsed loodusrajad, rannad ning veespordivõimalused pakuvad nii füüsilist koormust kui ka hingekosutust. Matkad vaiksetes rabades või liigirikastes metsades aitavad puhata ja endasse looduse energiat laadida; täienduseks ravimtaimede vägi saunakultuuri aastasadu proovitud toimega.

Eesti lääneranniku põnev ajalugu ja seiklusrikas tänapäev pakuvad elamusi igale maitsele. Piirkonnast leiab nii ajaloolisi losse, mõisaid ja tuletorne, romantilist kohvikukultuuri ning vapustavaid muusikaüritusi. Lisaks sajandite vanuste elamute ning linnasüdamete visuaalsele nautimisele on Lääne-Eesti tuntud kui kultuuriürituste toimumiskoht: löö kaasa käsitöötubades ja kunstigaleriide tegevuses, tule naudi teatrit või kinoklassikalist muusikat võiklubielu, kirikukontserte või raju rokki!

Tule kas auto, bussi, lennuki või laevaga- siin on alati garanteeritud kuhjaga vaatamist ja avastamist!