Pärnumaa maitsete aasta

Pärnumaa on valitud 2018. aasta Eesti toidupiirkonnaks ja on seda auväärset tiitlit igati väärt.

Toidupiirkonna tiitli kandmine aitab kaasa kohaliku toidu ja toidukultuuri tutvustamisele, suurendab kohalike toidutootjate ja -pakkujate tuntust ning meelitab piirkonda rohkem külalisi läbi erinevate toidusündmuste. Terve selle aasta jooksul toimub kokku üle 40 erineva traditsioonilise ja mittetraditsioonilise toiduga seotud sündmuse.

Oma tooteid tutvustab ja müüb kohapealüle 20 erineva tootja ja talu, kohalikku toitu pakub ligi 20 erinevat kohvikut ja restorani ning Kihnu Sadamaturg, Pärnu turg ja Pärnu Keskuse Taluturud on parima valikuga kui eales varem.

Tutvu Pärnumaa toidusündmustega ja kohaliku toidu töötubadega ning saa osa maitseelamustest kõigil erinevatel hooaegadel. 

Lääne-Eesti Toiduelamuste Tuur

Autor: Aron Urb. Allikas: VisitEstonia

Toidunautlejatele elu ja reisi lihtsustamiseks oleme kokku pannud Lääne-Eesti Toiduelamuste Tuuri.

Hiiumaal kutsume Hiiu Õlle Kotta, kuhu on koondatud kõik hiidlaste õllenipid ja traditsioonid, naabrite ja külarahva õpetused.  Õllekojas saab lisaks mekkimisele ülevaate hiiu õlle ajaloost, traditsioonidest ja valmistamisest.

Läänemaal kutsume Tammejuure Mahetallu, kus saab vaadata kanepi- ja moonipõldu, proovida erinevaid suupisteid ja kanepist tehtud hõrgutisi, visata pilk peale talutehnikale ja võtta osa huvitavast ekskursioonist.

Saaremaal kutsume Leedri külla, kus siirupiemandad keedavad kadakast ja suhkrust nõiduslikku hõrgutist.

Pärnumaal kutsume Kihnu Küeki ja Kihnu Gurmeesse toiduelamusi nautima ning Kihnu kalurite suitsukala maitsma, Piesta Kuusikaru õunatoodete tallu õunajooki, -siirupit ja õunaäädikat proovima, Jaanihanso Siidrivabrikusse siidrituurile või kalvadose tuurile, Allikukivi Veinimõisa veiniteo, mõisa loo ja marjaistandusega tutvuma.

Vaata kaardil kus Lääne-Eestis elamustoitlustust pakutakse! Samuti tutvu meie elamustoitlustuse näidistuuriga.

Kui Sinu ettevõte on tuuril, kontrolli palun oma infot Visitestonia andmebaasis. Kui Sinu ettevõtet, naabrit või lemmiktegijat ei ole kaardil aga võiks olla, siis anna meile teada - lisame ta kõigi tingimuste sobivusel Visitestonia andmebaasi.