Naudime koos talve!

Läänemaa

Kirevalt uude aastasse! 2018 aastal toimub juba kuuendat korda VENE LAAT, mis toob igal aastal Haapsalu vanalinna, Karja tänavale palju kauplejaid ja külalisi. 6. jaanuari programm on väga mitmekülgne ja nagu nimigi ütleb, venepärane. Tule ja saa osa vene jõuludest!

Mehed seelikutes! 27. jaanuar toimub Haapsalus Šoti pidu! Sündmuse läbivaks teemaks on Šoti kultuuri tutvustamine. Toimub palju just antud kultuurile omast, saab nautida Šoti tantsijate ja torupillimängijate esinemist ning osa võtta viskimeistrivõistlustest.

Üheaegselt külm ja kuum! Põnev ja adrenaliini pakkuv talvine ettevõtmine Noarootsi vallas 17. veebruaril. Vaata videot eelmise aasta sündmusest! Noarootsi Saunarallist on oodatud osa võtma nii kohalikud, kui külalised. Päevasele saunatamisele paneb punkti õhtune pidu koos ansambliga “L`Dorado”. Hoia end ürituse üksikasjadega kursis

Jooksvalt saab end Läänemaa sündmustega kursis hoida Haapsalu Kultuurikeskuse kodulehel. Toome välja mõned sündmused, mida kindlasti väisama peaksite!

10.11 kell 19:00 JAZZ.EE JA HAAPSALU JAZZIKLUBI ESITLEVAD: KOLM KÕLA

26.11 kell 18:00 TUNTUD JA TUNDMATU HENDRIX

08.04 kell 18:00 RAHVUSOOPER ESTONIA OPERETIETENDUS SAVOY BALL

Pärnumaa

„Pärnu 100 kodukonda“ Eesti Vabariigi 100.juubeliaasta raames toob Pärnu muuseum 5.12.2017–21.01.2018. vaatajateni tuntud fotokunstniku Andres Adamsoni fotoprojekti parimad palad. Näitusel esitletakse 100 fotot 100 erinevast pärnaka kodust koos sümboolsete esemete ja mälestustega. Külastaja satub hubaselt kodusesse näitusesaali ja saab osa kõige olulisemast tundest — kodutundest.

„PärnuEesti Vabariigi sünnilinn“ Pärnu on Eesti Vabariigi sünnilinn — Pärnu muuseumi näitus viib külastaja 100 aastat ajas tagasi ja räägib loo Eesti Vabariigi väljakuulutamisest. Näitust ilmestab 23.02.1918. aastal ette kantud manifest ja originaal akt, mida ei ole varem Pärnus eksponeeritud. Nii mitte säilinud linnavaated Pärnust kui ka teised olulised sündmused Vabariigi väljakuulutamisest jõuavad muuseumisse vahemikus 02.02.-25.03.2018.

Hiiumaa

Traditsiooniline "kahe-püha-vaheline-kont<wbr></wbr>sert" 27. detsember kell 19.00 on kõik oodatud Orjaku sadamasse, kus toimub AASTALÕPUKONTSERT JAAN PEHKIGA

Hiiumaal saab suusatada iga ilmaga! Alates 2016. aastast toimub suusamaraton olenemata ilmastikuoludest. Isegi kui ilmataat ei kata maad paksu lumekattega, võisteldakse suusamaratoni toimumise päeval maastikujooksus ning matkatakse. 2018 aastal ootame kõiki 24. veebruaril osa saama suusamaratonist Randmäel.

Pikim jäätee…Saart tuntakse majakate, rikkumata looduse, hiiu huumori ja muidugi Euroopa pikima jäätee järgi. Olenevalt jääoludest võib jääkatte pikkuseks olla kuni 26 kilomeetrit. Juhul, kui ilmataat aga nii helde pole, siis vähemalt merel uisutada ning Soome kelguga Hiiumaad ümbritsevaid laide saab ikka avastada.

17. veebruaril toimub Orjaku sadamas esimene Hiiumaa jääkalafestival! 

 

Saaremaa

Talvised saared üllatavad! Siin ei tea kunagi, kas ja millal võib lund tulla. Õnneks leiab siin aktiivseid ja sportlikke tegevusi iga ilmaga. Valgustatud spordiradadele näiteks Kuressaare terviseparki on oodatud nii jooksjad kui suusatajad.

Saaremaa spaades on alati suvi! Selles võib kindel olla ning leida palju erinevaid basseine ja soojendavaid saunasi ning mõnusaid turgutavaid pakette. Tutvu pakkumistega spaade kodulehtedel:

Grand Rose SPA Puhkus on moes! Tasuta majutus! Ostes kehahoolitsuse paketi valikust, saad majutuse KINGITUSEKS!

GOSPA pakub antistressi pakett novembris ja detsembris erihinnaga! Leevenda stressi ja lihaspingeid, tõsta tuju ja ammuta uut energiat!

Johan SPA teab, et kõledal ja tuulisel ajal vajame kõik veidi hellust ja romantikat. Kingi kallimale aega iseendaga!

Arensburg SPAs kohtub Saaremaa Prantsusmaaga virgutavas ökopaketis!

Hotell Saaremaa Thalasso Spas saad nautida idamaiseid hoolitsusi, mida teostavad professionaalid otse Tai kuningriigist.

Saaremaa Spaa Hotellid Meri ja Rüütli saad kiireks turgutuseks valida pikal pimedal ajal sära andva päevaspaa paketi

Imeilusad kontserdid ootavad Sind!

Kuressaare Laurentiuse kirik:

Kuressaare Kultuurikeskus:

 

 

Vene laat, Haapsalu
Šoti pidu, Haapsalu
Noarootsi Saunaralli
„Pärnu 100 kodukonda“, pilti autor on Andres Adamson
„Pärnu — Eesti Vabariigi sünnilinn“, foto pärineb Pärnu muuseumi kogudest
Suusamaraton Randmäel 2017
Orjaku sadam talvel
Kuressaare tervisepark
Saaremaa Spaa Hotellid Meri ja Rüütli