Valminud on Ranniku matkaraja stiiliraamat, märgistamise juhend ja sündmuste kalender 2018

Vaata rohkem infot Ranniku matkaraja tegemiste kohta siit

Balti riikide pikim matkarada sai nime ja graafilise märgi

Pärast mitmeid kuid ühistööd on projekti "Hiking Route Along the Baltic Sea Coastline in Latvia – Estonia" partnerid valinud matkarajale nime ja töötanud välja graafilise märgi. Kuna marsruut on mõeldud laiale publikule, on selle nimi kohandatud 5 keelde - läti, eesti, inglise, vene ja saksa keeltesse. 

Ranniku matkarada on Lätis tuntud kui Jūrtaka Brīžiem ehk mereäärne rada, mis kulgeb nii mööda liivast kui ka kivisemat rannaäärt, mööda mereäärseid metsasid ja kalurikülasid. Linna jõudes muutub matkarada tundmatuseni, Eestisse jõudes saab temast Ranniku matkarada, mis jätkab oma kulgemist põigates mere äärest nii metsa kui kadakaväljade ja mereäärsete niitude vahele.

Matkarada ulatub Läti ja Leedu piirist Tallinnani ja pakub Sulle võimalust koos kajakate, päikese ja tuulega mere ääres mõnusalt aega veeta. Rada viib Sind ka ööbimiskohtade juurde, kus nautida sooja toitu ja pehet voodit. Alusta matkamist ja tule rajale kus iganes soovid ja lõpeta, kui jaks otsa saab, et siis varsti taas uue hooga tagasi tulla.

Inglise keelne nimi on Baltic Coastal Hiking trail, saksa keeles Balticher Küsten-Wanderweg ja vene keeles Tропа Балтийского моря.

Tere tulemast Ranniku matkarajale!

Piiriülest projekti rahastab Eesti-Läti programmi Euroopa Regionaalarengu Fond 

Projekti Eesti poolsed partnerid on MTÜ Lääne-Eesti turism ja MTÜ Eesti Maaturism

Ranniku matkaraja kajastused pressis

KUKU Raadio intervjuu 29.08 Baltikumi pikim matkatee, saade Intervjuu

Uudistesaade Aktuaalne Kaamera 04.09. 2017, lugu Ranniku matkarajast alates 29.30

Eesti Raadio 04.09. Pärnus märgiti maha Balti matkarada. 

Läänlane 05.09. Läänlased on oodatud märgistama Baltimaade pikimat matkarada

Lihula Teataja 06. 09. Baltikumi pikima matkatee märkimine jõuab lähiajal Lihula valda

Lääne Elu 13. 09. Ranniku matkatee mahamärkimine on jõudnud Läänemaale

Õhtuleht 23. 09. 

Külauudised 25. 09. Baltikumi pikim Ranniku matkarada jõuab sel nädalal Tallinnasse

Harju Elu 29. 09.  Lätlane soovib luua Baltikumi pikimat matkarada

Ringvaade 02. 10. Läti matkamees kõndis Leedu piirist mööda rannikut Tallinnasse. 

Harku valla leht 11. 10. Läänemere ranniku matkaraja viimane lõik sai maha märgitud

Nordish info. Längste Wanderroute des Balticums wird erschlossen

Escaperies 15.01.2018.
New Amazing Long Distance Hiking Trail In The Baltic States: The Baltic Sea Path

Coastal Hiking projekti tutvustus Tahku Tares Pärnumaal

Head koostööpartnerid

MTÜ Lääne-Eesti Turism kutsub Teid (või Teie esindajaid) projekti "Hiking Route Along the Baltic Sea Coastline in Latvia – Estonia" esimesele ühisele kokkusaamisele 20. aprillil kell 10 Tahku Tare külaseltsi majas (Tahkuranna küla, Pärnumaa, maja asub Pärnu poolt sõites paremal tee ääres enne Võiste küla silti).

Registreerimine 18.aprilliks siin lingil
Kokkusaamisele on kutsutud projektis osalevate omavalitsuste esindajad, koostööpartnerid ja muud huvitatud isikud.  

MTÜ Lääne-Eesti Turism annab ülevaate projektist üldiselt ja selle käigus tehtavatest tegevustest ning investeeringutest. Lisaks soovime Teiega kindlasti arutada projekti raames koostöö korraldamist, tehtavate investeeringutega seonduvat (puhkekohad ja infostendid) ning loodava matkaraja planeerimist. 

Koguneme ja tervituskohv 9.45-10
Arutelud ja ettekanded 10-13
kokkusaamise lõpp ca 13.30

Taustainfo:
Matkatee esialgne projekti ettevalmistamise faasis koostatud kaart 
Lisaks kutsume ja ootame Teid osalema projekti konverentsil 27-28. aprillil Jurmalas, info ja registreerimine www.celotajs.lv/en/conf/170427-PK/info

Piiriülest projekti rahastab Eesti-Läti programmi Euroopa Regionaalarengu Fond 
Projekti Eesti poolsed partnerid on MTÜ Lääne-Eesti turism ja MTÜ Eesti Maaturism

Tänades ja Teie osalemist oodates

Anneli Haabu
MTÜ Lääne-Eesti Turism
Projekti Coastal Hiking projektijuht
tel 5270660                  
anneli.haabu@westestonia.ee

Eesti ja Läti rannikule luuakse Balti riikide pikim 1100 km pikkune matkarada

Eesti-Läti programmi Euroopa Regionaalarengu Fond kiitis heaks ja rahastab piiriülest projekti "Hiking Route Along the Baltic Sea Coastline in Latvia – Estonia" ("Läänemere ranniku matkarada Lätis ja Eestis"). Kuni 2019.a. oktoobrini  kestva projekti eesmärk on luua Balti riikide pikim matkarada mööda Läänemere rannikut Leedu piirist kuni Eesti põhjarannikuni. Läti ja Eesti läänerannikule loodav matkarada saab olema ligikaudu 1100 km pikkune hõlmates Eestist Pärnumaad, Läänemaad, Saaremaad ja Hiiumaad ning see on osa Euroopa kaugmatkarajast E9 (European Long Distance Path E9).

Projekti tegevustesse kaasatakse piirkonna omavalitsused, ettevõtted ja organisatsioonid, kellega koostöös planeeritakse matkaraja kulgemine, visualiseerimine, viidastus ja vajalik infomaterjal. “Matkarajale  on tulevikus oodatud jalgsimatkajad, aktiivsed puhkajad, lastega pered, linnuvaatlejad, ajaloo- ja kultuuripärandi huvilised nii Eestist kui välisriikidest. Kvaliteetse teenuse pakkumiseks võimalikult laiale sihtgrupile kaasatakse kohalikke elanikke, majutus- ja toitlustusettevõtteid, giide, kohaliku toidu või käsitöö tootjaid ning muid huvigruppe ja turismiasjalisi. Eesti ja Läti erinevate osapoolte vastastikku kogemuste vahetamiseks, korraldatakse projekti raames koolitusseminare ja õppereise. Samuti töötatakse välja käsiraamat teenusepakkujatele, mis sisaldab nõuandeid oma turismitoodete ja –teenusete kavandamisest just matkajatele, “ ütles MTÜ Lääne-Eesti Turism juhataja Kaia Treier.

MTÜ Eesti Maaturism tegevjuhi Raili Mengeli sõnul koostatakse matkaraja tutvustamiseks eesti, läti, inglise, saksa ja vene keeltes mitmeid turundusmaterjale ning turismikaarte nii reisikorraldajatele kui ka lõpptarbijatele. Samuti osaletakse rahvusvahelistel turismimessidel ja loomisel on veebileht, kus kogu matkaraja marsruut on nähtav nii tervikuna kui ka lühemate etappidena.

Projekti elluviijad on 8 partnerorganisatsiooni, neist Eestist MTÜ Lääne-Eesti Turism ja MTÜ Eesti Maaturism ning Lätist Kurzeme, Vidzeme, Saulkrasti, Salacgriva, Carnikavas omavalitsused ja Läti Maaturismi Ühendus „Lauku Celotajs“, kes on projekti juhtparteriks. Projekti tegevustesse on Eesti partnerid kaasanud ka Eesti Matkaliidu.

Lisainfo:

MTÜ Lääne-Eesti Turism
Anneli Haabu, projektijuht
Tel 527 0660, anneli.haabu@westestonia.ee 

MTÜ Eesti Maaturism
Raili Mengel
tel 5219722, eesti@maaturism.ee

Disclaimer

"Käesolevad publikatsioonid kajastavad autorite vaateid. Programmi Korraldusasutus ei ole vastutav informatsiooni kasutamise eest"
“These publications reflects the views of the author. The managing authority of the programme is not liable for how this information may be used.”